REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Nezapomenutelné výhledy po ČR

Patříte k milovníkům panoramatických výhledů? Hledáte stále nová místa v naší krásné domovině? Pak se inspirujte našimi tipy zajímavých přírodních vyhlídek v České republice. Nabízí se například hřebeny hor, zajímavé meandry řek nebo skalní města.

 

Meandry řek po ČR

REKLAMA

 

Meandry řek jsou velmi populární a navštěvuje je ročně čím dál více lidí. Mezi nejznámější české meandry patří jednoznačně ten pod vyhlídkou Máj, který se nachází jižně od Prahy, nedaleko obce Teletín. Při výhledu se můžete kochat řekou ve tvaru podkovy, která v kombinaci s přírodou vytváří opravdu úchvatnou scenérii.

 

Další zajímavé meandry řek:

●      Vyhlídka Solenická podkova

●      Vyhlídka Havlova skála s meandrem řeky Berounky

●      Jihomoravský kraj nabízí novou vyhlídku Devět mlýnů s výhledem na meandr řeky Dyje a vinici Šobes

 

Humboldtova vyhlídka v Orlických horách

 

Znáte Bukovou horu? Jedná se o dominantu Verneřického středohoří, a to díky přítomnému TV vysílači. Humboldtova vyhlídka nabízí rozhledy na České Středohoří, v pozadí na Krušné Hory a také do údolí Labe.

 

Pokud budete mít štěstí a vychytáte jasné počasí, můžete dohlédnout až na Lužické hory, Ještěd, Jizerské hory nebo dokonce Krkonoše. Pokud patříte k milovníkům lezení, nezapomeňte navštívit nedaleké Ptačí kameny, což je soubor skalních věží a masivů, jejich výška dosahuje kolem 12 až 15 metrů.

 

Vyhlídka Králův stolec

 

V Poddyjí z dřevěného vyhlídkového altánu se nabízí krásný výhled na Býčí skály a údolí řeky Dyje. Kolem vyhlídky je vyznačena turistická cesta (zelená), která vede z Gránického údolí přes Hradiště, Andělský mlýn a zpět do Znojma.

 

Skalní vyhlídka Ořešník

 

Patříte-li k milovníkům skal, doporučujeme navštívit skalní vyhlídku Ořešník, kterou najdete ve Smědavské pahorkatině nad obcí Hejnice. Tato skalní dominanta se tyčí ve výšce 800 metrů nad mořem a na samotný vrcholek se dostanete pouze po schůdcích vytesaných do skály. Z vrcholu se nabízí vyhlídka do celého údolí Jizerských hor.

 

Vyhlídka Krakonoš

 

Vyhlídka Krakonoš v Krkonoších je nejvyšším bodem Kozích hřbetů. Z vyhlídky se pak nabízí směrem na východ krásný pohled na Sněžku a Luční boudu. Na západu jsou vidět Žalý, Pláně, Kozí hřbety, Medvědín a Kotel a na severozápad zase Vysoké kolo, Mužské a Dívčí kameny, Malý Šišák nebo Údolí Bílého Labe.

 

Krkonoše toho nabízejí opravdu mnoho. Pokud byste zde chtěli strávit delší čas, doporučujeme jako ubytování využít krkonošské chaty, které často bývají blízko přírodě. Nabízejí se například chaty s bazénem, kde se můžete po výletu zrelaxovat.

 

Pokud na svojí dovolenou vezete i svého čtyřnohého mazlíčka, hledejte chaty se psem, kde mají dveře otevřené a často bývají doplněné velkou zahradou, ve které si váš mazlíček opravdu zadovádí.

Interneotvé stránky: http://https://www.interbohemia.cz/chaty-jihomoravsky-kraj/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA