REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Nedaleko Opavy najdete historické i přírodní krásy

Zámek Hradec nad Moravicí naleznete poblíž Opavy na severovýchodním výběžku Nízkého Jeseníku, nachází se nad soutokem řeky Moravice a potoka Hradečná. Nedaleko se nachází dendrologická zahrada, ve které se můžete pomyslně projít severoamerickými lesy a prériemi, Sibiří, japonskou zahradou nebo si prohlédnete himálajské rostliny. Vyrazte sem a přesvědčte se sami.

Státní zámek Hradec nad Moravicí

První písemné zmínky o Hradci a jeho hradisku se datují do 11. století. Po požáru ve 13. století byla započata výstavba nového gotického hradu králem Přemyslem Otakarem II. Hrad byl několikrát upravován, byl přestavěn na renesanční hrad, následně zase na barokní zámek. Empírovou přestavbou získal svoji nynější charakteristickou podobu. Nyní zde naleznete komplex památkových budov s krásným rozlehlým parkem, mezi ně patří Bílý zámek, za ním tzv. Bílá věž. Brána u vstupu do areálu je součástí novogotického Červeného zámku. Hlavní prohlídkový okruh vám ukáže společenské salony a interiéry knížecího bytu. V dalším okruhu zase spatříte, jak vypadaly pokoje hostinského apartmá, přijímací lovecký salon, zámecká kaple se sakristií či erbovní sál. Zámecký areál zahrnuje park s několika vyhlídkami. Prohlédnete si zde věže a sklepení s tajuplnou výstavou mytologických bytostí.

Arboretum Nový Dvůr

Jedná se o dendrologickou zahradu, která byla založena v roce 1958, na místě jednoho z dendrologicky nejcennějších parkových objektů ve Slezsku. V arboretu se konají pravidelné výstavy. Ideálním a nejhezčím obdobím pro návštěvu je květen, v tuto dobu zde můžete pozorovat desítky rozkvetlých rostlin, především rododendronů, jejíchž sbírka je největší u nás. Je to opravdu krásná podívaná.

REKLAMA

Rozhledna Šance

Z rozhledny se vám naskytnou nádherné výhledy na Opavsko, Jeseníky a Beskydy. Je vysoká přes 15 metrů, vystoupáte po ní 60 schodů.  Název dostala podle nedaleko ležících vojenských obranných šancí postavených po slezských válkách v 18. století. Poblíž rozhledny se nalézají sluneční lázně, soubor pěti dřevěných lehátek na podestě se závětřím. Naleznete zde klid a prostor k odpočinku s výhledem do přírody a k načerpání energie ze slunečních paprsků.

Zdroj a více informací naleznete na: zamek-hradec.cz, cs.wikipedia.org, www.steborice.cz, www.ichradec.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA