REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

Nebankovní půjčka nabízí více možností

12. 12. 2021

V současné době mají půjčky mnoho podob. Záleží na tom, kolik si chcete zapůjčit a jestli je pro vás výhodnější nabídka bankovního nebo nebankovního věřitele.

Nebankovní půjčka nabízí více možností

Při hledání vhodné půjčky bude prvním krokem rozhodnutí, jestli o ni požádáte i bankovního nebo nebankovního věřitele. Banky mají výběr trochu omezený oproti nebankovním institucím. Nejčastěji využívaným bankovním produktem je klasická hypotéka. Tu poskytují prakticky všechny bankovní domy.

  • Pokud si chcete o tomto produktu zjistit více informací, pak je vám k dispozici webová stránka srovnávač půjček, kde jsou uvedené všechny základní podmínky, včetně RPSN.

Zjistit, která hypotéka by pro vás byla nejvýhodnější, je velice snadné. Stačí zadat několik informací a hypoteční kalkulačka Finanční Patron vám sestaví nabídky od té nejvýhodnější.

REKLAMA

Nebankovní produkty v mnoha variantách

V případě, že bankovní půjčku využít nemůžete nebo nechcete, je vám k dispozici nebankovní půjčka v mnoha podobách. Okamžitou finanční nouzi může vyřešit kupříkladu půjčka do výplaty. Ta je poskytována prakticky okamžitě, ale získáte s její pomocí pouze omezené finanční prostředky. Doba splatnosti je většinou určena na jeden kalendářní měsíc.

  • Jestliže je zapotřebí získat vyšší finanční částku, pak může pomoci půjčka se zástavou.
  • Výhodou tohoto finančního produktu je především to, že není nutné přizvat k této transakci třetí osobu v podobě ručitele.

Půjčka se zástavou se poskytuje jako protihodnota k zastavené nemovitosti. Výše poskytnuté částky je závislá na několika základních parametrech. Jedním z nich je například stav nemovitosti. Záleží také na lokalitě, ve které se nachází. Podmínkou ale je, aby byla na území České republiky.

  • Půjčka se zástavou nemovitosti má ještě jednu vítanou výhodu.
  • Většinou je zde úroková sazba vcelku přijatelná.
  • Je to dáno tím, že věřitel má prakticky jistotu návratnosti zapůjčených finančních prostředků.

Zastavit se dá nejen obytný dům, ale i garáž, výrobní prostory nebo pozemek. Tyto nemovitosti ale musejí mít buď číslo popisné nebo alespoň evidenční číslo.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA