REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

Naučná stezka Zásmucká Bažantnice

Naučná stezka Zásmucká Bažantnice v blízkosti Kolína seznamuje hravou formou turisty s přírodou, a proto je skvělým cílem výletů pro rodiny s dětmi. Klikatí se stejnojmennou oborou u obce Zásmuky a kromě příjemné procházky nabízí spoustu nových informací i herních prvků. Stezku zde v roce 2014 vybudovala Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Zásmuky díky programu NET4GAS Blíž přírodě.

Na celé dvoukilometrové cestě čeká na návštěvníky pět naučných panelů se zajímavými informacemi o místní fauně i flóře, čtyři interaktivní prvky, které zabaví především děti, a samozřejmě nesmí chybět příjemné posezení.

Úkolem naučné stezky je přilákat do přírody především malé návštěvníky a zábavnou formou je seznámit se zvířaty, které v ní žijí, místními rostlinami i s koloběhem života. Na děti proto čeká několik atrakcí. V připraveném doskočišti si mohou porovnat délku svého skoku třeba s blechou, pomocí hlavolamu se dozvědí, jak funguje přirozený potravní řetězec v přírodě, nebo si pohrají s obří maketou brouka páchníka, který v této lokalitě žije.

REKLAMA

Do obory se lze snadno dopravit, protože se nachází v blízkosti vlakové i autobusové zastávky Zásmuky, a to na souřadnicích N 49°57.67727', E 15°1.89223'.

Společnost NET4GAS je spolehlivým a bezpečným provozovatelem přepravní plynárenské soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku ochrany přírody a životního prostředí s ohledem na současné a budoucí generace. NET4GAS systematicky a dlouhodobě pomáhá projektům, pro které právě motto „Blíž přírodě“ znamená významnou součást trvale udržitelného rozvoje. Je dlouholetým generálním partnerem Českého svazu ochránců přírody, se kterým se podílí na zpřístupnění přírodně cenných lokalit veřejnosti. Často se jedná o místa s výskytem vzácných či ohrožených druhů flóry a fauny. Budují naučné stezky, pozorovatelny, informační tabule či interaktivní hrací prvky, které mají za cíl nejen veřejnost do přírody přilákat, ale zároveň vzbudit zájem o její ochranu a úctu k ní. Díky programu NET4GAS Blíž přírodě tak získají turisté skvělé tipy na výlety a dozvědí se o krásných místech, která by jinak zůstala zapomenuta.

Více informací i tipů na výlety najdete na www.blizprirode.cz.

Foto: Český svaz ochránců přírody

Interneotvé stránky: http://blizprirode.cz/cz/tipy-vylet/lokality/zasmucka-bazantnice.html

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA