REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Nahlédněte do výroby vánočních ozdob

Chcete pořídit svým blízkým opravdu originální dárek? Toužíte nasát vánoční atmosféru v klidu a pohodě? Kudy z nudy má pro vás báječné tipy, jak strávit adventní čas ve výrobnách vánočních ozdob a přitom nakoupit originální ručně vytvořené vánoční ozdoby.

Zajímá vás, jak vznikají skleněné vánoční ozdoby?

Celý ruční proces od foukání suroviny, stříbření, barvení, dekorování až po balení můžete shlédnout na exkurzi ve firmě Vánoční ozdoby, DUV-družstvo Dvůr Králové nad Labem. Firma pořádá exkurze do výroby pro skupiny nad 15 osob. Exkurze je určena pro ty, kteří chtějí vědět, jak složitým procesem probíhá výroba vánočních ozdob. Exkurze probíhají v pracovních dnech se zahájením od 7.30 – 13.00 hodin. Technologická přestávka 9.00 – 9.30 hodin. Celá prohlídka s odborným výkladem trvá asi 60 minut. Exkurze je nutné rezervovat předem. Ozdoby si můžete vybrat a zakoupit v podnikové prodejně za zvýhodněné ceny.  

Toužíte vidět, jak se vyrábí perličkové vánoční ozdoby? Navštivte tradiční ruční výrobu vánočních ozdob ze skleněných perlí Rautis v Poniklé v Podkrkonoší. Vyzkoušet můžete i vlastní šikovnost v kreativní dílně Rautis. Při exkurzi můžete sledovat celý proces výroby, od ručního foukání skleněných perliček přes stříbření a barvení až k samotné montáži ozdoby. Otevřeno je celoročně i o víkendech. Zavřeno je ve dnech 24.-26.12., 31.12. a 1.1. Jako vzpomínku na exkurzi si můžete zakoupit vánoční ozdobu v podnikové prodejně nebo si ji sami, pod vedením zručného pracovníka, smontovat v kreativní dílně. Všechny ozdoby jsou značené logem „Krkonoše – originální produkt®“.

IRISA, výrobní družstvo Vsetín
se specializuje na ruční výrobu skleněných vánočních ozdob a nabízí rozsáhlý sortiment vánočních ozdob v široké barevné škále. V areálu družstva se nachází podniková prodejna, kde si mohou návštěvníci vybrat a zakoupit vánoční ozdoby. Otevřeno je 7 dní v týdnu v době od 8:00 do 20:00. Můžete si zde objednat exkurzi s názornou ukázkou výroby ručně foukaných a malovaných skleněných vánočních ozdob. Na tyto exkurze je nutné se předem objednat. Exkurze se konají každý den a to od 9:00 do 12:00 hod.

REKLAMA

Interneotvé stránky: http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Vanocni-ozdoby—exkurze-v-Dvore-Kralove-nad-Labem.aspx?clientcache=0

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA