REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Na Znojemsko nejen za vínem

Znojemský hrad nacházející se v samém centru města vás jistě oslní. Po návštěvě hradu byste neměli zapomenout na návštěvu rotundy svaté Kateřiny, která je součástí hradního komplexu. V areálu hradu dále naleznete místní pivovar, jejich pivo musíte prostě ochutnat.

Znojemský hrad

Znojemský hrad se nachází nedaleko Václavského náměstí ve Znojmě. Původně gotický hrad nacházející se v Hradní ulici měl do 13. století zásadní historický význam v přemyslovském období. V 18. století byl hrad přestavěn na barokní zámek, od roku 1910 byla budova v majetku města využívána pro muzejní účely. Naleznete v něm expozice s názvem Nejen ze života panské společnosti, Noblesa křehkého dekoru a expozici dravých ptáků. Při návštěvě zde můžete nakouknout do pánského salónku s cennými předměty orientálního umění nebo do salónku dámského s bohatě zdobeným rokokovým zrcadlem. Naleznete zde také třeba empírový hudební salón. Pokud vás přepadne chuť, po návštěvě hradu si můžete dát něco na zub v místním bistru.

Rotunda svaté Kateřiny      

Součástí hradního komplexu je také rotunda svaté Kateřiny. Po návštěvě hradu určitě do rotundy zamiřte. Jedná se o jedinou, plně dochovanou památku přemyslovského knížecího hradu ve Znojmě. Byla založena v 11. století, zachovaná fresková malba z 12. století vás jistě oslní.  Rotunda je od roku 1962 národní kulturní památkou. Rotunda je pro veřejnost otevřena ve speciálním návštěvnickém režimu, a to v závislosti na aktuálním stavu mikroklimatu v interiéru. Povoleno je nejvýše 10 osob v průběhu 30 minut a prohlídka trvá 15 minut.

REKLAMA

Pivovar Znojmo       

Znojemský městský pivovar nacházející se v areálu znojemského hradu, od roku 2015 navazuje na staletou tradici vaření piva ve Znojmě. Pivovar zde obnovil výrobu piva v okamžiku, kdy nebyla efektivní pro globální koncern. Jedná se o malý řemeslný pivovar s hlavním kvašením na tradičních spilkách, v jejich nabídce naleznete nejenom tradiční ležáky, ale i piva polotmavá, silná, svrchně kvašená. Určitě si dopřejte malou ochutnávku.

Zdroj a více informací najdete na: www.pivovarznojmo.cz, www.uzasnamorava.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA