REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Na zámku v Kamenici nad Lipou naleznete lípu staletou

Zámek v Kamenici nad Lipou je renesanční zámek s anglickým parkem, ve kterém se nachází lípa stará přibližně 800 let, po které nese obec i zámek název. V nedalekém zábavním parku Fábula leží si zaskotačí větší děti i dospělí, s návštěvou tedy neotálejte, budete se skvěle bavit.

Zámek v Kamenici nad Lipou 

Tento hrad byl vystavěn ve 13. století, poté byl mnohokrát přestavěn, a to v polovině 16. století, k další přestavbě došlo okolo roku 1580. Věž nad branou byla dostavěna v roce 1744. Zásadní klasicistní přestavbu nechal provést Jakub Rudolf Geymüller v 19. století, kdy při této přestavbě ztratil zámek renesanční charakter. Naleznete zde expozici uměleckého kovářství od 16. do 20. století, je umístěna v unikátním renesančním sále. Další expozice Hračky potěší malé i velké návštěvníky. Najdete zde ukázky historických hraček, rozdělených tematick a podle pohlaví, na hračky pro chlapce a pro děvčata. Další expozice Minulost a budoucnost nastiňuje formou reprodukcí zachované dokumentace historii zámku a města Kamenice nad Lipou.

Zábavný park Fábula

V rodinném zábavném parku Fábula vás čeká velká pohádková cesta za pokladem. Potkáte zde živé pohádkové bytosti z českých pohádek. Můžete navštívit divadlo, království hlavolamů či si zahrát obří společenské hry. Je zde možné absolvovat únikovou hru Útěk ze žaláře nebo se pomazlit v mini ZOO. Jsou zde připravené velké tvořivé dílny, kde si můžete něco sami vyrobit, připraveny jsou také dětské herny, venkovní hřiště a půjčovna kostýmů.  Pokud budete mít chuť mlsat, dáte si něco dobrého ve zdejší pohádkové cukrárně. Pořádají tu akce pro děti i večerní programy pro dospělé.

REKLAMA

Zámek Žirovnice

Tento původně raně gotický hrad se nachází na skalním ostrohu mezi říčkou Žirovničkou a Počáteckým potokem a je chráněn jako kulturní památka. První písemná zmínka je v listině Oldřicha z Hradce z roku 1358, kde je zmíněno, že Oldřich přijímá za spolumajitele svého bratra Heřmana. Postupem času objekt procházel mnoha proměnami. V roce 1964 pak zámek vyhořel. O 10 let později započala jeho obnova, rozsáhlé rekonstrukce pro účely muzea probíhala dlouhá léta. Nyní mohou návštěvníci zámku spatřit soubor nástěnných gotických maleb a expozici Květiny na šlechtickém sídle. Dále můžete navštívit výstavu vesnických tradic a řemesel v zámeckém špýcharu nebo expozici žirovnického knoflíkářství a perleťářství, pivovarnictví a šicích strojů v zámeckém pivovaru.

Zdroj a více informací naleznete na:www.vysocina.eu, www.kamenicenl.cz, cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA