REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Na výlet za pivní klasikou i specialitami z piva do Plzeňského kraje

Pivo od nepaměti patří k Plzeňsku, proto se tu dodnes vaří a připravuje spousta pivních specialit a lahůdek. Ochutnat je můžete v pivovarských restauracích po celém Plzeňském kraji. A kam se za zlatavým mokem a pivními gastronomickými speciality vydat? Pomohou vám nové publikace „Pivní stezky“ a „Mapa pivovarů a turistických cílů Plzeňského kraje“, které můžete sehnat i na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze.

Obě publikace vydal Plzeňský kraj v rámci rozsáhlého projektu „Do Plzeňského kraje za přírodou, tradicemi a gastronomií“. Ten začal kraj realizovat v říjnu 2011 a dokončen bude v červnu 2013. 
Pivní stezky vás provedou po všech pivovarech i minipivovarech v tomto regionu. Z pivních výletů na západě Čech si určitě odnesete hluboký kulinářský zážitek. Ať už se vydáte za pivní klasikou do Plzně, při které zjistíte vše o historii piva v Pivovarském muzeu nebo ochutnáte speciály jako je fíkové, medové či borůvkové pivo. Vybrat si můžete hned z několika stezek.  Je jen na Vás, zda zajedete na Tachovsko blahodárně se vykoupat ve zdejším pivu nebo pojedete na jižní Plzeňsko ochutnat jedno z nejstupnovatějších českých piv, dvacetitřístupňový speciál. Publikace vám poradí i kde se zastavit cestou a co byste určitě neměli vynechat. A milovníci dobrého jídla si mohou vyzkoušet také několik pivních receptů. Co si dát pivní polévku nebo smažená jablka v pivním těstíčku?
Více o publikacích a recepty specialit najdete na turistickém portále Plzeňského kraje www.turisturaj.cz. Publikace od 9. do 12. února nabízí Plzeňský kraj také na veletrhu cestovního ruchu Holiday World, a to ve stánku číslo 001 v levém křídle Veletržního paláce v areálu výstaviště. 

Projekt Do Plzeňského kraje za přírodou, tradicemi a gastronomií je spolufinancován  Evropskou unií.

REKLAMA

Interneotvé stránky: http://www.turisturaj.cz/clanek/za-pivni-klasikou-i-specialitami-z-piva-do-plzenskeho-kraje

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA