REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 22.9. a svátek má Darina

NA SLEZSKOOSTRAVSKÝ HRAD A ZA STRAŠIDLY!!!

10. 8. 2012

Víte, kde spí v létě čerti? Že ne? Nezoufejte, do konce prázdnin ještě máte šanci se to dovědět! Pokud se Vám podaří objevit všechny jejich skrýše, můžete se stát majiteli karty, se kterou budete moci nejen na hrad bezplatně po celý rok 2013. Soutěž vyvrcholí během Strašidelné noci na hradě. Všechna hradní strašidla vylezou ze svých úkrytů a jen Ti nejodvážnější, kteří jim odolají, budou moci 3. září usednout zpět ve školních lavicích.

Na hrad ale můžete jít třeba jen tak, na procházku, prohlídku, rozšířit si obzory a dovědět se něco o pohnuté historii hradu. Ta je opravdu jedinečná. Znáte snad jiný hrad ze 13. století, pod kterým se těžilo uhlí a který vlivem poddolování poklesl o 16 metrů? Vsadím se, že si lámete hlavy nadarmo, druhý takový není.

Obdivovat můžete hradní věž, která je nejvyšší částí komplexu. Kdo se odhodlá vyšlápnout jednotlivá patra věže, neprohloupí, odměnou mu bude minimálně zjištění, že historie Ostravy skutečně začala dávno před těžbou uhlí. O historii hradu vám nejvíc řekne unikátní desková dřevořezba o rozměru 12×1,6×0,15 metrů ve velkém sále, která sleduje jeho příběh. Ve sklepním prostoru hradní pevnosti se nachází velká akvária se sladkovodními rybami, muzeum čarodějnic a expozice práva útrpného s mučírnou.

REKLAMA

Z hradu se v posledních letech stalo místo řady kulturních a společenských událostí, setkání a výletů. Pravidelně ožívá jarmarky, lidovými řemesly, výstavami i koncerty, ale hlavně výletníky, kteří žasnou, že Ostrava má hrad, který v době svého vzniku plnil úlohu pohraničního hradu nad řekou Ostravicí, na konci 13. století tvořící hranici mezi polským a českým územím.

Pohádkový sklep strašidel

A když budete mít strašidel málo, není nic jednoduššího, než zaskočit ještě do Pohádkového sklepa strašidel. Magické pohádkové bytosti, které přespávají ve 150 let starých sklepeních bývalého pivovaru, Vaše ratolesti pobaví i poučí o pohádkách, bájích a pověstech. Prohlídková trasa Pohádkového sklepu strašidel je ozvučená a vytvořená tak, aby se vaše děti nebály a nepřipadaly si jako v hororu, nepříjemných zážitků se tak obávat nemusíte. Projděte pavoučí místností, peklem, pirátským ostrovem a pohádkovou říší. Místní specialitou je síň průmyslových strašidel a také kouzelné zrcadlo, ve kterém zjistíte, zda se z Vás mezi nadpřirozenými bytostmi také stalo strašidlo, nebo jste odolali.

Více informací na:

http://www.ostrava.cz/cs/turista

www.cerna-louka.cz

Soutěžte o zajímavé ceny:

http://www.ostrava.cz/cs/turista/souteze-a-hry/souteze-a-hry/cestovani-newsletter-ostrava


Interneotvé stránky: http://www.ostrava.cz/cs

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA