REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

NA KOLE A S HŮLKAMI ŽELEZNORUDSKEM PO ZELENÉ STŘEŠE EVROPY

 

Plzeňský kraj a město Železná Ruda zve všechny cykloturisty a příznivce nordic walking na akci s názvem Na kole a s hůlkami Železnorudskem po zelené střeše Evropy.

Poznávat Šumavu mohou přijet turisté v sobotu 1. září. Sraz je mezi 10. až 11. hodinou v prostoru bývalé celnice Alžbětín. Připraveny jsou dvě trasy. Trasa pro cyklisty bude dlouhá 25km, trasa nordic walking 7km.

REKLAMA

„Na akci mohou přijet i úplní začátečníci. Ti, kdo se budou registrovat včas, obdrží hůlky zdarma a navíc na místě proběhne také odborná instruktáž nordic walking. Na každého účastníka čeká v cíli dárek. V prostoru celnice bude probíhat doprovodný kulturní program, na místě bude i občerstvení,“ doplňuje vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Alena Svobodová.

Pro všechny budou k dispozici mapy a prospekty o Šumavě zdarma. Plzeňský kraj pro letošní turistickou sezónu vydal zcela nové propagační materiály. Vůbec poprvé vyšla mapa, která představuje oblast Šumavy jako kompaktní turistickou oblast, tedy její severozápadní část včetně oblasti jižních Čech a bavorského příhraničí a je doplněna o region Českého lesa.

„Tato mapa není ale jen klasická pomůcka při hledání cesty. Je zároveň i inspirací. Najdete tu totiž užitečné informace, které můžete využít už při plánování výletů a cest na Šumavu. Zároveň vyšla image publikace s názvem Šumava, Český les a bavorské příhraničí. Šumava se tu představuje v celé své kráse,“ popisuje mapu Alena Svobodová.

Mapa má celkem 28 stránek, atraktivní fotografické snímky z různých ročních období jsou vhodně doplněny stručnými popisy a krátkými úvodními texty ke každé kapitole.
Více informací na turistickém portále www.turisturaj.cz.

 

Interneotvé stránky: http:// www.turisturaj.cz.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA