Na Jindřichohradecku vás nadchnou historické objekty a jejich krása

Zlatovlásko, lásko, kdoví, co bude dál… každý si vybaví sluhu Jiříka filmu Zlatovláska jedoucího po loďce ke krásnému zámku. Jedná se o vodní zámek Červená Lhota, určitě se přijeďte podívat i vy. Poblíž zámku se nachází Zřícenina Hradu Choustník, která také stojí za návštěvu. Pokud ještě nebudete mít dost, završte den v leteckém muzeu v Deštné.

Zámek Červená lhota

Červená Lhota je renesanční vodní zámek v jižních Čechách u Jindřichohradecka. Zámek s rybníkem, parkem a některými hospodářskými budovami se stala roku 2001 národní kulturní památkou. Je ve vlastnictví státu a je přístupný veřejnosti. Zámek poskytuje tři prohlídkové okruhy. První s názvem Historické interiéry prvního patra představuje autentický byt posledních majitelů, knížat Schönburg-Hartenstein. Další okruh s názvem Podkrovní pokoje ukazují pokoje posledních dětských majitelů zámku plné historických hraček. Další expozice s názvem Sklepení představuje tři pozoruhodné sklepní prostory z části zapuštěné do skal.

Toto místo je velmi oblíbené pro filmaře.

Zřícenina hradu Choustník

Rozsáhlá hradní zřícenina, kterou si návštěvník po zaplacení vstupu projde sám bez průvodce. Součástí areálu je hradní věž, ze které je nádherný výhled na nejbližší i vzdálené okolí (Šumava, Temelín, Tábor). Hrad je v Čechách vzácnou ukázkou tzv. ganerbenburgu, neboli hradu tvořeném více jádry, ve kterých sídlilo několik různých majitelů.

Cestou od parkoviště na hrad můžete odbočit na skalní město, jeho prohlídka stojí také za to. Na hradě je možné se občerstvit párkem v rohlíku, kávou a čajem a je také možné si zakoupit upomínkové předměty.

Letecké muzeum – Deštná

Expozici Leteckého muzea vytvořili členové Klubu historie letectví. V muzeu, v bývalém kině, jsou k vidění expozice rozdělené na válečnou a poválečnou část. Ozřejmíte si vývoj civilního a vojenského letectví na jihu Čech a dozvíte se o osudu československých pilotů, kteří bojovali ve druhé světové válce. Muzeum nastiňuje sportovní i vojenské československé letectví od první republiky po nedávnou současnost.

Zdroj a více informací najdete na: www.zamek-cervenalhota.cz/cs, www.jiznicechy.cz/turisticke-cile/1048-letecke-muzeum-v-destne

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu