Na Hodonínsko za zvířátky a železnicí

Zoologická zahrada je jednou z nejmladších ZOO v České republice. Oblíbenou se stala především díky svému přírodnímu rázu v půvabném prostředí lužního lesa. Nedaleká Ratíškovická železnice určitě stojí za zastávku, budete překvapeni, co vás čeká za dobrodružství.

ZOO Hodonín

Zoologická zahrada se nachází na severozápadním okraji města Hodonín. Zoologická zahrada vznikala z podnětu tehdejšího městského národního výboru a na její stavbě se svépomocí podíleli i obyvatelé města a některé místní organizace. Od roku 1976 byl částečně zpřístupněn zookoutek, který pak byl oficiálně otevřen v září 1977. K vidění zde tehdy byly pouze některé druhy domácích zvířat, šelem a malých opic. O pět let později zookoutek dostal statut zooparku a v roce 1992 si díky svým aktivitám vysloužil status zoologické zahrady. Ta má nyní rozlohu 7,5 ha na vodních a parkových plochách, z čehož expoziční plochy tvoří 6 hektarů. Můžete navštívit pavilon exotického ptactva, pavilon akvárií nebo pavilon primátů a terárií. Naleznete zde vzdělávací centrum s pavilonem velkých kočkovitých šelem, pavilon plameňáků růžových a expozici sokolnictví. Pro děti je zde k dispozici několik dětských hřišť a v části zahrady je výběh s domácími zvířaty, kde si mohou zvířátka pohladit.

Radnice v Hodoníně

Budova radnice byla postavena vídeňským architektem Ernstem von Gotthilfem v letech 1902 až 1904 ve stylu norimberské secese. V budově radnice jsou umístěny pamětní desky Jaroslava Dobrovolského, který byl umučen v Mathauzenu a Luďka Zemana, příslušníka českého praporu mírových sil OSN. V prostorách budovy se nachází pamětní deska věnovaná všem obětem druhé světové války. Dnes je zde sídlo městského úřadu. Při návštěvě máte možnost zajít na vyhlídku z radniční věže.

Ratíškovická železnice a Muzeum ve vagónu

V „Muzeu ve vagónu“ se seznámíte s historií důlní těžby na Hodonínsku a s historií místních železnic. Přímo v muzeu si můžete také půjčit šlapací drezínu, která je až pro šest osob a můžete s ní zdolat zdejší železniční trať. Je to příjemně a jedinečně strávený čas, kdy se můžete kochat okolní přírodou s partou přátel či rodinnými příslušníky. A ještě si u toho zasportujete, drezínu si totiž sami poháníte šlapáním na rotopedu, který je upevněn na železničním podvozku.

Zdroj a více informací najdete na: www.hodonin.eu, www.ratiskovice.com, www.zoo-hodonin.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu