REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Muzeum rekordů a kuriozit

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapující unikátní výkony českých a světových rekordmanů, z nichž mnozí jsou zapsáni v České knize rekordů sídlí v Pelhřimově – městě rekordů.

V pěti nově zrekonstruovaných patrech pelhřimovské Dolní brány se podařilo nashromáždit unikátní exponáty, které se jinde na světě nevyskytují. Muzeum bylo otevřeno 1. července 1994 jako jediné zařízení svého druhu ve střední Evropě.

Fotografická expozice zachycuje unikátní momenty z průběhu uplynulých ročníků festivalu Pelhřimov – město rekordů, záběry z dalších netradičních akcí agentury Dobrý den i dalších rekordních pokusů pořádaných na území ČR a přibližuje atmosféru zahraničních festivalů ve Francii, Belgii a Německu, kde agentura Dobrý den reprezentovala Českou republiku. Přes padesát nejrůznějších trojrozměrných maxiexponátů a miniatur spolu se zasvěceným výkladem průvodce představuje průřez oblastmi kuriózních lidských činností.

REKLAMA

Expozice je agenturou využívána pro různé mediální soutěže a každý nový exponát je prostřednictvím celostátních médií představován široké veřejnosti.

Expozice Zlaté české ručičky

Neoddělitelnou součástí muzea je expozice Zlaté české ručičky. Jedná se o nejohnivější výstavu století. Představuje přes 80 staveb z neuvěřitelného počtu více než půl miliónu zápalek a čtvrt miliónu zápalkových hlaviček. K vidění jsou i parní stroj ze skla, sochy vyřezané motorovkou a další exponáty – loď ze špejlí, obraz Mona Lisa z rýže (ze 40 000 kousků barvené rýže), největší obraz namalovaný pastelkami (na téma Pelhřimov – město rekordů).

Obě expozice jistě stojí za vaši návštěvu. 

Procházka Českou knihou rekordů

Návštěvníci Pelhřimova – města rekordů mohou vstřebat koňskou dávku rekordních informací příjemnou procházkou po stezce nazvané Procházka Českou knihou rekordů, která propojuje  Muzeum rekordů a kuriozit s jeho novou expozicí nazvanou Zlaté české ručičky. Přibližně 2 km okruh vede přímo centrem města.  Součástí stezky jsou kromě zmíněných expozic tři „mluvící“ tabule, ve kterých vyslechnete přes 300 rekordních údajů z různých oblastí lidské činnosti (také anglicky a německy), na tři desítky fototapet představujících jednotlivé rekordmany a také některé maxi exponáty, které se do vnitřních expozic nemají šanci vejít. U říčky Bělé jistě nepřehlédnete 670 cm dlouhý obří spínací špendlík, před budovou České pošty narazíte na obří poštovní schránku, přímo na Masarykově náměstí na podloubí městského úřadu je k vidění nejmenší jezdecká socha T.G. Masaryka,  nad náměstím se tyčí obří turistický rozcestník a před vchodem do Turistického a informačního centra narazíte na obří tužku.

Interneotvé stránky: http://www.muzeumrekorduakuriozit.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA