REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 27.9. a svátek má Jonáš

Muzeum hraček v Rychnově nad Kněžnou vás vrátí do dětských let

Již samotné historické prostory Muzea hraček dotvářejí atmosféru starých časů. Pojďte se vrátit zpátky do dětství a navoďte si atmosféru bezstarostnosti. Nedaleko naleznete raně barokní poutní areál s kostelem Panny Marie Bolestné a předlouhými schody, které jako by vedly až do nebe.

Muzeum hraček Rychnov nad Kněžnou

Expozice se nachází ve třech místnostech, kde spatříte hračky z let 1880-1980. Snahou muzea je přiblížit život českých dětí v tomto období, proto jsou zde zastoupeny hračky převážně české a československé výroby. Chlapecké hračky jsou zde převážně technické — najdete tu různé stavebnice, stolní hry, hrady, cínové vojáčky, vláčky a další. Děvčatům se odjakživa nabízely panenky a také hry procvičující drobnou motoriku a tím i nácvik ručních prací. Maminky i holčičky zde tedy mohou obdivovat nejrůznější kočárky, oblíbené pokojíčky, nádobíčka, ale také plyšové medvídky a medvědy. Kromě těchto hraček je tu i funkční parní strojek, elektrický vláček a mnoho dalšího. Expozice se dále pyšní 120 cm vysokou panenkou s porcelánovou hlavou, která byla na zakázku vyrobena kolem roku 1890 a je také na logu muzea. Pro děti je zde připraveno několik hraček na hraní, oblíbené jsou především kuličkové dráhy.

Poutní místo Homol

Nedaleko od Kostelce nad Orlicí se nachází poutní místo Homol. Kamenné schodiště je evropským unikátem. Schodiště má 153 schodů a 16 odpočívadel. V roce 2018 byl celý areál prohlášen národní kulturní památkou České republiky. K tomuto místu se můžete dostat na kole a projet si cyklostezku přes soutok Tiché a Divoké Orlice.

REKLAMA

Rozhledna Vrbice

Poblíž Kostelce nad Orlicí stojí na kopci Kastel rozhledna Vrbice, odkud se můžete pokochat výhledem do okolní krajiny. Z 30 metrů vysoké dřevěné věže se dvěma vyhlídkovými plošinami se vám odsud naskytnou výhledy na Kunětickou horu, Pardubice, Hradec Králové, ale také Krkonoše, Orlické hory nebo Králický Sněžník. Nad plošinou je praktické zastřešení, díky kterému vás z vrcholu předčasně nevyžene parné slunce ani případné drobné mrholení.

Zdroj a více informací naleznete na: www.muzeumhracek-rk.cz, cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA