REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Muzeum Českého ráje

19. 11. 2020

Zajímavosti

Bohaté sbírky tvoří fondy archeologie, etnologie, mineralogie, historie, umění a archiválií.To, čím se turnovské muzeum vymyká z řady regionálních vlastivědných muzeí,je jeho specializace na dokumentaci, zpracování a sběr drahých kamenů. Mineralogická pestrost regionu a téměř čtyřsetletá tradice broušení drahých kamenů a zlatnictví v Turnově poskytují základ k odborné výzkumné práci překračující hranice regionu i naší země.

V roce 2001 bylo Muzeum Českého ráje za své aktivity oceněno výroční cenou kultury města Turnova, tzv. „Turnovskou peckou“. V témže roce bylo evropskou komisí EMYA nominováno na cenu „Evropské muzeum roku“.

REKLAMA

Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova

Ve vzdálenosti 3 km od Turnova (směr Železný Brod – silnice E65, vlaková zastávka Turnov-Dolánky) se nachází Dlaskův statek – typická a vzácně dochovaná ukázka formy pojizerského domu. Bývalá svobodnická usedlost a rychta byla postavena v malebném údolí řeky Jizery v roce 1716.

Tip na cestu

Město Turnov leží 90 km na severovýchod od Prahy a 25 km jižně od Liberce (příjezd od Prahy po silnici E 65, od Liberce po E 442). Muzeum Českého ráje se nachází v památkové zóně města Turnova, ve Skálově ulici čp. 71, 100 m od náměstí Českého ráje, cca 5 minut od autobusového nádraží a 20 minut od vlakového nádraží. Skálova ulice poskytuje omezené parkování pro osobní vozidla, pro autobusy je 50 m od budovy muzea vyhrazeno jedno stání.Pro invalidy je k dispozici stání ve dvoře.

Skálova 71
511 01 Turnov
Tel: +420 481 322 106, fax: +420 481 325 277

E-mail: [email protected]
www.muzeum-turnov.cz

Interneotvé stránky: http://muzeum-turnov.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA