REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Mníšek pod Brdy – zámek

Od středy 26. do neděle 30. října mají děti podzimní prázdniny. Je sice chladno, ale nudit doma se nemusíte. Vezměte své děti na návštěvu do mníšeckého zámku. Vyberte si  z několika prohlídek nebo si vyrobte památku na zámek ve výtvarném ateliéru.

Prohlídka Loutková vás provede soukromými pokoji rodiny Kastů, které jsou plné drobných předmětů, fotografií, hraček a učebních pomůcek. Uvidíte oslovskou lavici i panenky například v námořnickém oblečku. Na konci vás překvapí třináct loutek v životní velikosti. Jezerní víla, vodník, ježibaba i čert. Určitě se vám budou líbit.
Prohlídka Tři věže nás zavede do reprezentativních prostor a třech zámeckých věží. V jedné je kaple sv. Serváce, ve druhé hodinová věž a ve třetí lovecké trofeje s kulečníkem.
Panenky v historických kostýmech potěší ty, co si rádi prohlížejí krásné róby. Móda od Egypta až do první republiky na 70 panenkách Barbie vám prozradí mnoho zajímavého.
Co si oblékala Kleopatra, Marie Terezie, císařovna Sissi, Božena Němcová nebo Markýza de Pompadour? Jaká byla móda mužů? Co se nosívalo na hlavách? Vše se dozvíte.
Ve výtvarném ateliéru děti vyrábí strašidla, malují zámecké hrnky a jiné památky na návštěvu zámku. Cena jednotlivých programů se pohybuje od 30-90 Kč, děti do 5 let zdarma. Většina prohlídek trvá asi půl hodiny. V restauraci Na kus řeči si můžete hezky posedět u dobré kávy a poctivého piva. V zámecké zahradě uvidíte dvě fontánky. Přijďte, nudit se určitě nebudete. Více informací na www.zamek-mnisek.cz

PROGRAM S CENAMI A PŘIBLIŽNOU DÉLKOU TRVÁNÍ

STŘEDA 26. 10.
PROHLÍDKA LOUTKOVÁ – uvidíte koupelny, dětský pokoj s hračkami, hostinský pokoj pro maminku s miminkem a 13 loutek v životní velikosti od akademické malířky Dagmar Renertové. CENA: OD 30-70 KČ. DÉLKA 30 MIN.
PROHLÍDKA PANENEK V HISTORICKÝCH KOSTÝMECH – 70 panenek oblečených do historických kostýmů. CENA: OD 10-20 KČ. DÉLKA 10 MIN.
VÝTVARNÉ TVOŘENÍ –  vyrobte si strašidýlko – Podzimníčka nebo si namalujte hrníček CENA: OD 30 -60 KČ. DÉLKA 30-40 MIN.

REKLAMA

ČTVRTEK 27. 10.
PROHLÍDKA TŘI VĚŽE – povídání o třech zámeckých věžích, chytrém zakladateli zámku i čertovi, který drží v pařátech čtvrtou věž. Zábavnou formou, nudit se nebudete. CENA: OD 30-90 KČ. DÉLKA 35MIN.
PROHLÍDKA PANENEK V HISTORICKÝCH KOSTÝMECH

PÁTEK 28. 10.
PROHLÍDKA TŘI VĚŽE
PROHLÍDKA PANENEK V HISTORICKÝCH KOSTÝMECH
VÝTVARNÉ TVOŘENÍ

SOBOTA 29. 10.
PROHLÍDKA LOUTKOVÁ
PROHLÍDKA PANENEK V HISTORICKÝCH KOSTÝMECH
VÝTVARNÉ TVOŘENÍ 

NEDĚLE 30. 10.
PROHLÍDKA LOUTKOVÁ
PROHLÍDKA PANENEK V HISTORICKÝCH KOSTÝMECH
VÝTVARNÉ TVOŘENÍ

Interneotvé stránky: http://www.zamek-mnisek.cz/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA