REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Mirakulum: 2 v 1 neboli zábava a poučení

2. 9. 2019

Pokud hledáte místo, kde si vy a hlavně vaše děti budou připadat jako v pohádce a zároveň se i něco naučí, tak už pátrat nemusíte. Park plný zázraků leží ve středočeských Milovicích a nese příznačné jméno MIRAKULUM.

Park, který funguje od roku 2012, se rozkládá na deseti hektarech, a ty jsou doslova napěchovány zábavou. Na své si zde přijdou děti všech věkových kategorií od 12 měsíců do 99 let. „Nejmenším dětem je určena dětská vesnička, které je plná nejrůznějších aktivit. Momentálně mají děti možnost navštívit školu nebo obchod a připravují se další činnosti, jako například autodílna, malá farma a další,“ popisuje majitel parku Jiří Antoš a přidává další lákadla: „Máme tu několik obrovských trampolín, velké i menší lanové houpačky, podzemní chodby, ptačí městečko, minizoo, habrový labyrint s více než kilometrem cestiček, jehož stromy jsou natolik vysoké, že si ho užívají i dospěláci.“ Minout byste neměli ani zdejší dominantu – majestátní hrad s osmi věžemi a podzemními chodbami. Věže jsou v několika úrovních propojené schodišti, žebříky, můstky a skluzavkami a celý hrad tak funguje jako mohutná adrenalinová průlezka. Nechybí tu ani dlouhý tobogán, na kterém si užijete sešup až do podzemí. K nepřehlédnutelným atrakcím Mirakula patří největší lanový park v republice. Je v několika úrovních, takže se tu můžete procházet v korunách stromů i pár decimetrů nad zemí.

Poučení nabízí třeba Lesní stezka, která vede skutečným vzrostlým lesem. Ukazuje všechny druhy stromů, které do našeho mírného pásu přirozeně patří. Stromy tu lze poznávat podle listů, kůry i plodů. „Letošní novinkou na stezce je Věž poznání – děti v ní podle obrázků určují zvířata, která se v naší přírodě vyskytují, a hned si po otočení dřevěné tabulky mohou na zadní straně ověřit správnou odpověď. Pro ty starší tu máme i stopy zvířat, rostliny či houby,“ popisuje Jiří Antoš, majitel parku, a připomíná i zvířecí doskočiště, kde si děti mohou vyzkoušet, jestli doskočí stejně daleko jako zajíc či veverka. Pozornost si zaslouží i ptačí městečko. „Po dřevěných nebo provazových můstcích a žebřících vystoupáte až k dřevěným kulatinám v korunách stromů. Těmi můžete spatřit věrné kopie ptáků. Jde o druhy, které z naší přírody už pomalu mizí, jako třeba zvonek zelený, šoupálek dlouhoprstý či brhlík lesní,“ vysvětluje.

REKLAMA

Kontakt:

Park Mirakulum
Topolová 629
289 24 Milovice
telefon: +420 730 510 985

Otevírací doba:

Srpen (denně 10.00-18.00)
Září (denně kromě pondělí 10.00-18.00), 1. a 2. září je OTEVŘENO, 14. 9. je ZAVŘENO
Říjen (pouze víkendy a státní svátky 10.00-18.00)

Více na www.mirakulum.cz nebo na www.facebook.com/ParkMirakulum

Interneotvé stránky: http://www.mirakulum.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA