REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 1.12. a svátek má Iva

Městské kulturní středisko Moravský Krumlov

Městské kulturní středisko Moravský Krumlov

Městské kulturní středisko Moravský Krumlov, náměstí Tomáše Garrigue Masaryka, Moravský Krumlov, Česko, Zobrazit na mapě

Moravský Krumlov je město v Jihomoravském kraji, leží necelých 30 kilometrů jihozápadně od Brna na řece Rokytná. Městské kulturní středisko naleznete v samém centru města. Je zřízeno městem Moravský Krumlov za účelem organizace kulturního dění ve městě. Příspěvková organizace je samostatnou právnickou osobou a účetní jednotkou.

Městské kulturní středisko přináší světlo kultury občanům Moravského Krumlova. Cílem je přicházet s kvalitním programem kulturních akcí, které občany města sjednotí, pobaví a obohatí. Přináší kvalitní servis v knižním oboru a precizní péči o expozici muzea. Snaží se, aby zde bylo o turisty a další návštěvníky dobře postaráno.

Městské kulturní středisko zabezpečuje komplexní služby kulturně společenského vyžití občanů města, spolupracuje s amatérskými aktivitami občanů, vydává Moravskokrumlovské noviny, provozuje Městské muzeum a galerii Knížecí dům a dále Městskou knihovnu Moravský Krumlov a pobočku Městské knihovny Rokytná, provozuje Informační centrum a od srpna 2021 provozuje znovuotevřenou výstavu Slovanská epopej v zámeckých prostorách. Kulturní středisko je garantem kulturního života ve městě. Kromě akcí a činností, které provádí sama organizace, ladí termínově akce pořádané různými spolky a sdruženími.

Městské kulturní středisko pořádá mnoho zajímavých akcí

Oblíbené jsou festivaly, v loňském roce se uskutečnily tyto: Concentus Moraviae – tradiční festival vážné hudby byl uskutečněn v kostele Všech svatých. Kinematograf bratří Čadíků – město navštívil pojízdný kinematograf bratří Čadíků a připravil pro občany několik představení českých filmů, která proběhla na náměstí T. G. Masaryka. Malý festival loutky – festival určený nejen pro děti je rozsahem vůbec největší akcí v pořádání Městského kulturního střediska. Kino na kolečkách – v prostorách horního zámeckého parku se promítaly oblíbené české filmy. Festival dechových hudeb – projekt především pro nejstarší generaci je pořádaný v nádherném prostředí na hřišti fotbalového klubu Moravský Krumlov.

galerii Knížecí dům můžete spatřit pravidelné různorodé výstavy. V prostorách Galerie Knížecí dům se dále uskutečňují pořady pro děti a přednášky. Výstavy pořádá Městské kulturní středisko také v prostorách Městského úřadu, kde mimo jiné prezentuje svou celoroční činnost.

Zmíněnou Slovanskou epopej mohou návštěvníci spatřit na místním zámku. Zájem o výstavu byl obrovský, v loňském roce ji navštívilo na 60 tisíc návštěvníků. Navíc byly otevřeny další dva návštěvní okruhy — Zámecká věž a Šlechtické komnaty. Tyto okruhy přinesly dalších 7,5 tisíc návštěvníků. Přibyla navíc výstava s názvem Tunelem do 20. století, která probíhá v zámeckém průjezdu jižního křídla. V prostorách jižního křídla vzniklo nové Informační centrum, které je využíváno zejména k poskytnutí informačních materiálů o Moravském Krumlově a přilehlém okolí, potažmo o Jižní Moravě, dále podávání informací o službách ve městě, kulturních památkách i kulturních akcích.

Kalendář akcí pro toto místo

Městské kulturní středisko Moravský Krumlov
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA