REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.5. a svátek má Vilém

Město vodáků Český Krumlov se pyšní krásnými vyhlídkami a zrcadlovým labyrintem

Krom hradního a zámeckého komplexu, který je dominantou města, má Český Krumlov spousty dalších krásných míst k navštívení. Jistě vás pobaví zrcadlový labyrint, kde se ztratíte v cestičkách zrcadel. Pokud jste romantické duše a potrpíte si na krásná panoramata, neváhejte se vydat na duchovně působící místo Křížovou horu nebo se projděte po naučné stezce a navštivte rozhlednu Granátník.

Ztraceni v zrcadlovém labyrintu

Přijďte se podívat do zrcadlového bludiště jež patří mezi největší v Evropě. Tato unikátní zrcadlová síň obsahuje 90 zrcadel, na níž navazuje menší nezvyklé křišťálové bludiště složené z čirých skel. Zrcadlová síň vytváří efekt nekonečných chodeb a optických klamů. Procházející tak nepozná, která cesta je skutečná a která je jen odraz v některém ze zrcadel. Můžete zde nalézt oblíbená prohnutá zrcadla, která různě deformují postavu.

Křížová hora-klidné místo s duchovním přesahem

Pozoruhodné místo na kopci s barokním poutním areálem, který je z města při toulkách krumlovskými uličkami takřka neustále v dohledu. Z centra je to k němu jen necelé dva kilometry, ale převýšení je skoro 150 metrů, takže jde o slušnou kondiční vycházku. Osmiboká kaple z roku 1710 sálá silnou duchovní energii a má výjimečnou akustiku. Pořádají se zde výstavy s historickou a uměleckou tématikou.

REKLAMA

Kolem roku 1650 nechal jezuitský kazatel Michal Koppe vztyčit na Křížové hoře tzv. španělský dřevěný kříž se vsazenou částečkou ze svatého Kříže. Ten měl za úkol město ochránit před živelními pohromami a nepříznivým počasím. O deset let později byla postavena malá dřevěná kaplička. Jedna zdejší měšťanka se rozhodla založit ke kapličce tři zastavení Křížové cesty. Ty později nahradily kamenné sochy a posléze šest zděných, omítaných výklenkových kaplí. Z vrcholku vás odmění krásný výhled na Český Krumlov, jeho okolí a přilehlé části Šumavy.

Rozhledna a naučná stezka Granátník

Nenáročný výlet, po vrstevnici, který vám umožní krásný výhled do Blanenského lesa. Při příznivém počasí lze z Granátníku vidět Kleť a další vzdálené vrcholky ostatních pohoří v okolí. Výhled a snadná dostupnost rozhledny dělá z tohoto místa ideální cíl výletů, ať už se rozhodnete jít ze Srnína, Zlaté Koruny nebo Českého Krumlova. Výstup je nenáročný a po pár schodech se dostanete k dřevěné konstrukci rozhledny. Dřevěná rozhledna je pět metrů vysoká.

Zdroj a více informací najdete na: cs.wikipedia.org/wiki, www.info.ckrumlov.info

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA