REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Město Pelhřimov je nazýváno Bránou Vysočiny

Pelhřimov naleznete na okraji Českomoravské vrchoviny. Za vidění stojí jeho historické centrum se zámkem a vyhlídkovou věží, jistě vás zaujme také Muzeum rekordů a kuriozit či Muzeum strašidel.

Vyhlídková věž

Věž byla postavena roku 1576. Jedním z nejkrásnějších výhledů na město a okolí vám poskytne ochoz vyhlídkové věže kostela svatého Bartoloměje. Na ochoz věže si vyšlápnete 135 schodů. Pohled z výšky 30 metrů vás jistě zaujme, naskytne se vám skvostný výhled na celé město Pelhřimov i jeho okolí. Ve věži spatříte pět zvonů: Bartoloměj, Václav, Florián, Ludmila a Ave Maria. Ve věži je také zpřístupněna komůrka hlásného, kde si můžete prohlédnout historické fotografie města.

Muzeum rekordů a kuriozit

Je jediným muzeem svého druhu ve Střední Evropě. Je zábavným místem, vhodným pro všechny věkové kategorie. V pěti patrech Jihlavské brány naleznete věci, které jinde na světě nenajdete. Přijďte se podívat na krajnosti všeho druhu, jsou zde stovky největších, nejmenších, nejdelších či nejkratších exponátů a mnoho dalších kuriozit, které mapují unikátní výkony českých i světových rekordmanů. V expozici Zlaté české ručičky můžete spatřit světově ojedinělou kolekci více než 90 unikátů ze zápalek a zápalkových hlaviček a další výrobky. Narazíte zde také na Monu Lisu, která je vytvořena ze zrnek rýže. Můžete si zde pohladit největšího plyšáka v naší zemi. Jeho jméno je Kuky, vysoký je 4 metry a váží 25 kilogramů.

REKLAMA

Muzeum Strašidel

Muzeum strašidel je známým muzeem, které sídlí na Masarykově náměstí ve sklepních prostorách. Toto jedinečné muzeum byste neměli při návštěvě Pelhřimova vynechat. Pokud máte mezery v pohádkách, zde si je můžete doplnit. Dozvíte se zde třeba kdo je to Hejkal nebo jak vypadá Meluzína nebo co se stane, když šlápnete na Bludný kořen. V muzeu vám ukáží nejen jak strašidla vypadají, ale také jaká je jejich pracovní náplň. Sdělí vám zde, koho není třeba se bát a na koho si naopak dát velký pozor. Ve sbírkách muzea spatříte repliky nadpřirozených bytostí z oblasti Pelhřimovska. Exponáty jsou většinou v životní velikosti, jsou odlity z vosku či jiných materiálů.

Zdroj a více informací naleznete na:www.vysocina.eu, www.pelhrimovsko.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA