Město Pelhřimov je nazýváno Bránou Vysočiny

Pelhřimov naleznete na okraji Českomoravské vrchoviny. Za vidění stojí jeho historické centrum se zámkem a vyhlídkovou věží, jistě vás zaujme také Muzeum rekordů a kuriozit či Muzeum strašidel.

Vyhlídková věž

Věž byla postavena roku 1576. Jedním z nejkrásnějších výhledů na město a okolí vám poskytne ochoz vyhlídkové věže kostela svatého Bartoloměje. Na ochoz věže si vyšlápnete 135 schodů. Pohled z výšky 30 metrů vás jistě zaujme, naskytne se vám skvostný výhled na celé město Pelhřimov i jeho okolí. Ve věži spatříte pět zvonů: Bartoloměj, Václav, Florián, Ludmila a Ave Maria. Ve věži je také zpřístupněna komůrka hlásného, kde si můžete prohlédnout historické fotografie města.

Muzeum rekordů a kuriozit

Je jediným muzeem svého druhu ve Střední Evropě. Je zábavným místem, vhodným pro všechny věkové kategorie. V pěti patrech Jihlavské brány naleznete věci, které jinde na světě nenajdete. Přijďte se podívat na krajnosti všeho druhu, jsou zde stovky největších, nejmenších, nejdelších či nejkratších exponátů a mnoho dalších kuriozit, které mapují unikátní výkony českých i světových rekordmanů. V expozici Zlaté české ručičky můžete spatřit světově ojedinělou kolekci více než 90 unikátů ze zápalek a zápalkových hlaviček a další výrobky. Narazíte zde také na Monu Lisu, která je vytvořena ze zrnek rýže. Můžete si zde pohladit největšího plyšáka v naší zemi. Jeho jméno je Kuky, vysoký je 4 metry a váží 25 kilogramů.

Muzeum Strašidel

Muzeum strašidel je známým muzeem, které sídlí na Masarykově náměstí ve sklepních prostorách. Toto jedinečné muzeum byste neměli při návštěvě Pelhřimova vynechat. Pokud máte mezery v pohádkách, zde si je můžete doplnit. Dozvíte se zde třeba kdo je to Hejkal nebo jak vypadá Meluzína nebo co se stane, když šlápnete na Bludný kořen. V muzeu vám ukáží nejen jak strašidla vypadají, ale také jaká je jejich pracovní náplň. Sdělí vám zde, koho není třeba se bát a na koho si naopak dát velký pozor. Ve sbírkách muzea spatříte repliky nadpřirozených bytostí z oblasti Pelhřimovska. Exponáty jsou většinou v životní velikosti, jsou odlity z vosku či jiných materiálů.

Zdroj a více informací naleznete na: www.vysocina.eu, www.pelhrimovsko.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu