REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Město a zeleň, v Plzni to jde ruku v ruce

Snad každý obyvatel velkého města čas od času zatouží po tom utéci někam do přírody, vypnout a relaxovat. V Plzni naleznete hned několik krásných parků, které stojí za návštěvu. Borský park je největším a zároveň nejnavštěvovanějším parkem v Plzni. V lobezském parku naleznete u malých jezírek měkkou pískovcovou skálu, je zde také nově postavený relaxační park s vodními prvky, které oceníte zejména v letních měsících.

Borský park

Borský park se nachází blízko nechvalně známé věznice. Je to velice příjemné místo, kam se můžete vydat proběhnout, projít se nebo si jen dát něco dobrého. Borský park kdysi býval vojenským cvičištěm a největším sadem v kraji. Přes sto let už ale slouží místním jako pěkné zázemí pro procházky a další volnočasové aktivity. V nedávných letech prošel rekonstrukcí, byla obnovena centrální travnatá plocha, byly upraveny cestičky a stezky. Naleznete zde několik dětských hřišť, můžete si tu zahrát minigolf, zabruslit si na in-line bruslích nebo si jen užít piknik na dece. Hraje se zde fotbal, frisbee nebo třeba famrfrpál. V parku se dále nalézá několik sportovních areálů včetně tenisových kurtů. Narazíte tu na příjemnou restauraci a další místa s občerstvením. Při procházce kolem centrální travnaté plochy narazíte na sochu Ruka. Jde o pomník věnovaný plzeňského rodákovi Jiřímu Trnkovi a dalším umělcům, jejichž tvorbu ovlivnila totalita.

Naučná stezka Lesopark Homolka

Tato naučná stezka dlouhá 1,5 kilometru a leží v městském lesoparku na Slovanech. Je vhodná pro rodiny s dětmi, na které zde na několika zastávkách čekají kvízy, herní prvky a prolézačky. Po celé trase je provádí kreslená veverka Homolička, která jim také na některých zastaveních dává úkoly týkající se stromů, vody, ptáků a hub. Stezka není vhodná pro kočárky a vozíčkáře.

REKLAMA

Lobezský park v Plzni

Park se nalézá v mírném svahu nad údolím, v místě bývalých pískovcových lomů.  Lobezský park byl založen za první republiky, po druhé světové válce byl však ponechán svému osudu, kdy všechny stezky zarostly, část parku pak ustoupila výstavbě sídliště. V Plzni v lobezském parku u malých jezírek naleznete měkkou pískovcovou skálu, kde platí pravidla pískovcového lezení. Název získal od někdejší obce, v jejímž katastru byl založen. Ta se po roce 1924 stala městskou částí tzv. Velké Plzně. Město v roce 2018 uskutečnilo revitalizaci území, kdy byl obnoven prvotní charakter parku. Jsou zde k využití trampolíny, prolézačky a posilovací prvky. Vznikl zde relaxační park s vodními prvky, mlatové stezky a soustava biotopových tůní vhodných ke koupání, které zejména v létě návštěvníci uvítají. Místo je vyhledávaným cílem pro relaxaci, zábavu i sport, můžete se zde i občerstvit.

Zdroj a více informací naleznete na: visitplzen.eu

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA