REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

Máte doma obuvnické poklady? Přispějte do veřejné sbírky módních bot, které se v Galerii Tančící dům stanou svědky své doby

24. 10. 2022

Hledají se boty. Dámské, pánské i dětské. Galerie Tančící dům se spolkem Art Salon S vyhlašuje veřejnou sbírku módní obuvi, především z minulého století. Fotografie nebo přímo obuvnické poklady lze posílat do dubna 2023. Zachovalé kousky, od československých i zahraničních značek, dojdou až na výstavu, kterou Galerie Tančící dům zmapuje historii obouvání a nejznámější značky a typy bot. Protože i boty zanechávají stopy toho, jak lidé žili. 

Obuv spoluvytváří image svého nositele. Podléhá módě, odráží trendy a zvyklosti – a tím se stává svědkem své doby. Galerie Tančící dům chce zmapovat nejznámější značky a typy bot a jejich prostřednictvím převyprávět historii obouvání. Vyhlašuje proto veřejnou sbírku módního obutí. Hledají se módní boty především z minulého století. Od kultovních českých značek Baťa, Svit, Botas, ale i ty, které se daly pořídit v zahraničních módních domech jako Prada, Fendi či Gucci

Galerie Tančící dům. Veřejná sbírka módních bot. Foto:© Archiv autora.
Galerie Tančící dům. Veřejná sbírka módních bot. Foto:© Archiv autora.

Obuvnické poklady lze Galerii Tančící dům darovat nebo dlouhodobě zapůjčit. Nutností je zachovalý stav, který by dovolil boty vystavit. Cílem je uchovat kousky do dalších let a vkusně je prezentovat. Veřejná sbírka trvá až do konce dubna 2023. Hledají se sandály, lodičky, lakýrky nebo třeba pohorky, které by si zasloužily druhou šanci i jinde než v botníku či na půdě. Stačí poslat zprávu, nejlépe s fotografii a popisem, na [email protected], organizátoři se následně ozvou. Na stejném e-mailu zodpoví také případné dotazy. Informace zájemci získají i přímo v Galerii Tančící dům, Jiráskovo náměstí 6, Praha. Na tuto adresu lze taktéž boty zasílat. Třeba se dostanou na výstavu, kde jako součást svědectví pro další generace nikdy nevyjdou z módy.

REKLAMA

Organizátorem výstavy módního obutí je spolek Art Salon S. V minulosti už jednu veřejnou sbírku podobného typu úspěšně realizoval – pro Retro muzeum Praha získal více než 12 000 dobových předmětů. Art Salon S se podílel na přípravě čtyř desítek úspěšných výstav, včetně několika expozic s retro zaměřením v Galerii Tančícího domu. Hlavním cílem této galerie je zprostředkovat návštěvníkům pestrý kulturní zážitek prostřednictvím prezentace toho nejlepšího z českého i světového umění a designu. Galerie také pořádá komentované prohlídky, přednášky či workshopy. Snaží se tímto způsobem propojovat každodenní svět lidí se světem umění.

Galerie Tančící dům. Veřejná sbírka módních bot. Foto:© Archiv autora.
Galerie Tančící dům. Veřejná sbírka módních bot. Foto:© Archiv autora.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA