Májové dny v Ostravě

Pálení čarodějnic aneb filipojakubská noc na Slezskoostravském hradě

Čarodějové a čarodějnice připravte si svá košťata, neboť 30. dubna a slet všech čarodějnic se blíží. Přijďte přivítat jaro tradičním Pálení čarodějnic, které je jednou z nejnavštěvovanějších akcí pořádaných na Slezskoostravském hradě.Nebude chybět ohňová show, hry a soutěže pro děti, i hudební skupiny. A na závěr samozřejmě zapálená vatra.

Více na www.cerna-louka.cz

Den otevřených dveří aneb poznej provozy Vítkovic zevnitř

1.5. se vydejte do funkčních provozů Vítkovice Machinery Group i do provozů, kde vysoké pece již vyhasly a stroje utichly.

Provozy Machinery Group, 8 – 14hod. Otevření hal a provozů veřejnosti, komentované prohlídky, možnosti vyzkoušet si nejnovější technické vymoženosti.

Dolní Vítkovice, 8 – 20hod.
Prvních 2000 návštěvníků obdrží dárek, kapela Jazz Trio zahraje pod Vysokou pecí. V Gongu se podívejte na dokument „Po jantarové stezce“ a výstavu fotografií Jindřicha Štreita. Pro dospělé i děti jsou připraveny adrenalinové zážitky.

Landek Park, 8 – 20 hod. Otestujte si technické profese na vlastní kůži, poznejte příběh koně v dole, to vše doplněné o výtvarné a outdoorové aktivity.

Provoz Hlubina, od 18hod. Vernisáž výstavy maleb v podchodu, vernisáž putovní výstavy Důltůr, koncerty, videomaping.

www.dolnivitkovice.cz
www.landekpark.cz

Cykloprohlídka Poodří

5. května se vydejte za krásami Poodří. Během cesty uvidíte hlavně mnoho přírodních zajímavosti a krás. Dovíte se o historii jednotlivých obcí, kterými prohlídka povede, seznámíte se např. s historií Severní dráhy Ferdinanda. Průvodci se zmíní rovněž o spojitosti významného slezského básníka Petra Bezruče s Jistebníkem.

Trasa cykloprohlídky: Svinov (pobočka Ostravského informačního servisu) – Polanka – Jistebník – Polanka – Výškovice – Bělský les

Začátek cykloprohlídky bude v 10:00 a 14:00 hodin. Prohlídka se koná za každého počasí. Sraz bude u pobočky Ostravského informačního servisu ve Svinově, vlastní kolo podmínkou, děti do 18 let musí mít přilbu.

www.ostravainfo.cz

Interneotvé stránky: http://www.ostravainfo.cz/

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu