REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Lyžařský areál Zadov – Ta pravá šumavská pohoda

6. 1. 2014

Lyžařský areál Zadov patří mezi největší zimní střediska na české straně Šumavy. Leží nedaleko od Vimperku a Sušice, a je tak vstupní bránou do Národního parku Šumava. Rozprostírá se v nadmořské výšce 890 -1120 m n.m. a nabízí kvalitní lyžařské podmínky nejen na sjezdovkách ale také na běžeckých tratích. Vzhledem k lehkým a středně těžkým profilům sjezdových tratí je areál Zadov vyhledávaný pro rodinnou rekreaci a vhodný i pro školní lyžařské kurzy. Vyžití zde najdou i milovníci snowparku a snowtubingu.

V areálu je 8 sjezdovek s celkovou délkou 4,5 km, 2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků, pohyblivý koberec, snowtubing, lanové centrum. Areál se skládá z několika menších středisek.
   
Největší je areál Kobyla, se čtyřsedačkovou lanovkou s nástupním kobercem, třemi lyžařskými vleky, dětským pohyblivým kobercem a novinkami sezony – kolotočem pro děti a novým informačním systémem. Je tu celkem 5 sjezdových tratí, z nichž většina je uměle zasněžována a osvětlena pro večerní lyžování. Nejdelší měří 800 m a svojí šířkou je vhodná i pro carving. Sjezdovky jsou pro denní i večerní lyžování čerstvě upravovány. Na Kobyle najdete i stále rozšiřovaný snowpark, lyžařskou školu, půjčovnu lyží a snowboardů se servisem, 4 rychlá občerstvení, sociální zařízení a wi-fi. V bezprostřední blízkosti má své sídlo i Horská služba. Bezplatné parkoviště a zastávka autobusu jsou přímo u sjezdových tratí. V zimní sezoně jezdí po Zadově skibus, který je pro lyžaře zdarma.
   
Další středisko tvoří sedačková lanová dráha Zadov – Churáňov. Zde najdete dvě nejdelší sjezdové tratě na Zadově v délce přes kilometr, z poloviny zasněžované. Bezplatné parkoviště je zhruba 150 m od nástupní stanice.
   
Třetím střediskem je areál U Horejšů. Je uměle zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování. Zde je také lyžařská škola s půjčovnou a parkoviště přímo u vleku.    K Lyžařskému areálu Zadov částečně spadá i areál na Nových Hutích. Zde je 5 lyžařských vleků. Sjezdové tratě jsou zde mírné, a obzvláště vhodné pro začínající lyžaře nebo lyžařské kurzy. Novinkou je nově umístěný vlek v těsné blízkosti parkoviště.
   
Novinkou je, že všechny jízdenky vydané v areálu Kobyla platí ve výše uvedených střediscích a navíc i v areálu Kvilda a KubovaHuť.
   
Pro běžkaře je na Zadově připraveno na 50 km pravidelně strojově upravovaných běžeckých tras, které navazují i na Šumavskou magistrálu a další trasy po Národním parku Šumava. Výchozím bodem pro běžkaře je Churáňov odkud vedou trasy na Zlatou studnu, Horskou Kvildu, Zhůří, Kvildu, Popelnou, Nové Hutě a Borových Lad. V areálu je i lyžařský běžecký stadion Churáňov, který je častým dějištěm sportovních soutěží a kde se konal i světový pohár.

www.lazadov.cz

REKLAMA


Interneotvé stránky: http://www.lazadov.cz/la/

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA