REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Lounské muzeum a archeologický skanzen při návštěvě tohoto kraje nesmíte vynechat

Muzeum je umístěno v centru historického jádra města, v budovách památkové hodnoty, rekonstruovaných pro muzejní účely. Od roku 1994 je součástí muzea archeologický skanzen, který naleznete v Březně u Loun. Nedaleký vrch Stříbrník nebo také zvaný Červený vrch nedaleko Loun je dalším oblíbeným výletním místem. Na jeho vrcholu stojí jediná horská chata na lounsku, a to Ejemova chata s rozhlednou.

Oblastní muzeum Louny

Lounské muzeum bylo založeno v roce 1889. Jeho sbírky nejdříve vznikaly podobně jako v mnoha dalších muzeích — z darů občanů. Archeologické, historické či přírodovědné sbírky jsou velmi obsáhlé a mají vysokou vypovídací hodnotu. Muzeum nabízí návštěvníkům 2 stálé expozice s historickou a přírodovědnou tematikou. Historická expozice se zaměřuje na dějiny severozápadních Čech ve 14. a 15. století. Přírodovědná expozice ukazuje vývoj krajiny v Podkrušnohoří a středním Poohří. V průběhu roku můžete spatřit také řadu krátkodobých výstav. Mezi nově nabízené výstavy patří také ty výtvarné.

Nedaleký archeologický skanzen

Jde o jedinečný soubor rekonstrukcí pravěkých a raně dějinných staveb, které byly objeveny v této oblasti v průběhu dlouholetého systematického archeologického výzkumu. Jedná se o muzeum v přírodě, které se nachází na významné archeologické lokalitě. Můžete zde spatřit repliky staveb a obydlí z období neolitu, doby železné, stěhování národů a období raně slovanského, postavené na základě místních nálezů. Stavby jsou doplněny o zahrádky a další vybavení. Pro návštěvníky je zde možnost vyzkoušet si různé pravěké aktivity.

REKLAMA

Rozhledna Frotzelova

Ejemova chata byla postavena v roce 1910. Geologickou zajímavostí je výskyt do ruda zbarvených porcelanitů, díky tomu také nese kopec svoje jméno. Frotzelova rozhledna byla slavnostně otevřena v červnu 1911. V roce 1948 byla zabavena Klubu českých turistů a začala chátrat. V roce 1998 ji klub získal zpět a postupně ji zrekonstruoval.

Pokud nejste velkým příznivcem vycházek, máme pro vás dobrou zprávu — přístup je možný autem až k chatě.

Zdroj a více informací naleznete na: www.muzeumlouny.cz, www.archeoskanzenbrezno.cz, www.cervenak-rozhledna.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA