Lipensko plné venkovních aktivit vás zabaví na celý den

U Lipna naleznete spousty zajímavých míst v přírodě. Procházka v krásné šumavské přírodě na stezce kolem Olšiny je nenáročnou aktivitou. Tato stezka nedávno vyhrála při hlasování veřejnosti v architektonické soutěži Dřevěná stavba roku. Nedaleko naleznete malou rodinnou ZOO, která vás překvapí množstvím chovaných druhů od domácích, přes lesní až po exotická zvířata.

Naučná stezka Olšina

Krásné místo, které určitě stojí za návštěvu, máte možnost se zde částečně seznámit s místní faunou i flórou a ověřit si své znalosti v „testu“. Žije tu mnoho zajímavých živočichů, a také tu rostou vzácné druhy rostlin. Stezka vás provede nádhernými místy, kdy nevíte, co fotit dřív. Naučná stezka vede kolem rybníku Olšina, provede vás různými mokřady, lesem, dřevěnými chodníčky, lávkami a můstky. Chodníky jsou ze dřeva, pěšiny ze štěpky nebo z přírodního materiálu. Stezka začíná u návštěvnického střediska a vede okolo rybníka. Stezka je zajímavá i pro děti. Mohou si vyzkoušet hry spojené s přírodou. V zimě je lepší se předem ujistit, že je stezka průchozí.

Minizoo Wapiti

Ohrady některých zvířat jsou přístupné a můžete se mezi nimi procházet. V ZOO je mimo jiné bizon, pštrosi, mufloni, dikobraz, kozy, ovce, kráva, emu, liška, klokan, a hlavně krásní jeleni Wapiti. Můžete si vyzkoušet různé aktivity, např. vázání různých druhů uzlů. Farma je v soukromém vlastnictví, po prohlídce je možno si zakoupit v netradičním občerstvení ve stylu farmářských potravin kvalitní produkty, prodávají zde výborné uzeniny, domácí chléb a housky, uzeniny z udírny, 100% mošt, sýr, polévky a domácí sekanou. Pokud jste z daleka a toužíte po odpočinku v těchto končinách, je možné se zde i ubytovat.

Vyhlídková věž nad Horní Planou

Dřevěná rozhledna s pěkným výhledem na Horní Planou a Lipno, která se tyčí uprostřed pastvin. Jde krásně vidět na okolní louky a pastviny, kde se pasou krávy, ale jde dobře vidět i na Lipno a plachetnice v dálce. Za dobré viditelnosti je možné vidět až na vrcholky Alp. Pokud máte strach z výšek, tato rozhledna je jako dělaná právě pro vás, nemusíte se ničeho bát. Rozhledna je vysoká pouhých 9 metrů a na vyhlídkovou plošinu vede 21 schodů.

Zdroj a více informací najdete na: www.lipnonaplno.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu