REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

LETOS na podzim V MARIÁNKÁCH

9. 6. 2022

Na sklonku léta a na podzim jsou Mariánské Lázně plné barev, vůní, veselé nálady a pulsující energie. Pokud ještě nevíte, kam vyrazit v září a říjnu na výlet, prodloužený víkend nebo na podzimní dovolenou, Mariánky jsou tou pravou volbou. Využijte třeba poslední zářijový týden, kdy se můžeme těšit na příjemný den volna uprostřed pracovního týdne, protože Den české státnosti slavený 28. září vychází letos na středu. Počasí v této době bývá ještě laskavé, proto se určitě vypravíte na Svatováclavské troubení na Kladské (28. 9.).

Jestli se vám však hodí dřívější termín, a navíc jste milovníci nordic walking holí a přírody, nevynechejte oblíbený pochod Krok ke zdraví (3. 9.) vhodný pro všechny věkové kategorie. Nádherné podzimní scenérie a úžasný horský vzduch vám dodají potřebnou energii pro nadcházející zimní měsíce. Výdej energie pak můžete zase doplnit návštěvou oblíbeného lázeňského Food Festivalu, svátku jídla, pití a skvělé zábavy pro malé i velké (3. – 4.9.).

Během mezinárodního folklórního festivalu Mariánský podzim (15. – 18. 9.) je město plné tanečníků v krojích, hudby, tance, ale i ochutnávek krajových specialit, vína a stylového jarmarku. Nejzajímavější a obvykle nepřístupné památky můžete navštívit v rámci Dnů evropského dědictví (10. – 18. 9.). S babím létem se můžete rozloučit na vrchu Krakonoš o víkendu 24.9. Návštěvníky čeká bohatý program, akce pro děti, stylová hudba a večerní zábava.

REKLAMA

Sklizeň jablek a konec sezóny si Mariánské Lázně připomínají Lázeňským festivalem jablek (říjen). Vůně skořice zaplní kolonádu a účastníci mohou ochutnat jablečné speciality a dozvědět se zajímavosti z ovocnářství. Připraveny jsou řemeslné dílny pro děti i dospělé, jarmark a výstava ovoce. Celý festival podbarvuje hudební produkce Zpívající fontány i přizvaných kapel.

Těšíme se na vás LETOS V MARIÁNKÁCH.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA