REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 7.6. a svátek má Iveta

Léto na hradech a zámcích ještě nekončí!

V srpnu najdete na hradech a zámcích rozšířenou nabídku pro rodiny s dětmi, v sobotu 30. 8. se můžete těšit na tradiční Hradozámeckou noc, v září potom na Dny evropského dědictví (EHD).

Pojďte si poslední srpnové dny pořádně užít – na hradech a zámcích jsou v nabídce zkrácené dětské prohlídky s princeznou, vévodou, nebo dalšími historickými postavami. Zkrácené prohlídky nabízí zámek Sychrov (denně), od úterý do neděle potom zámek Zákupy, Náchod, Litomyšl, Slatiňany a hrad Grabštejn. Celodenní akce pro rodiny s dětmi najdete také v Souboru lidových staveb Vysočina (www.vesely-kopec.eu).

Stěžejní prázdninovou akcí na objektech je potom Hradozámecká noc, která letos vychází na 30.8. V tento večer a noc se otevřou brány na hradě Grabštejn (www.hrad-grabstejn.cz), Frýdlant (www.zamek-frydlant.cz), Kunětická hora (www.hrad-kunetickahora.cz), zámku Hrubý Rohozec (www.hruby-rohozec.eu), Litomyšl (www.zamek-litomysl.cz), Slatiňany (www.zamek-slatinany.cz) a Opočno (www.zamek-opocno.cz). V nabídce najdete kostýmované veselé prohlídky, pečení koláčů, prohlídky s nádechem tajemna, šermíře…v pestré nabídce si vybere pravdu každý!

REKLAMA

Doprovodné akce k EHD jsou na objektech pořádány od 6.9.2014  a díky nim můžete absolvovat nejenom zajímavé přednášky, ale také stavebně-historické prohlídky, prohlídky běžně nepřístupných prostor nebo noční prohlídky.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA