Letní Litoměřice na jeden den za 130 korun!

Královské město na Labi – město Litoměřice můžete během letních prázdnin poznat díky okruhu, který nabízí 6 památek za 130 Kč s odměnou pro dospělé i děti.

Okruh po litoměřických kostelech a vyhlídkách je opět otevřen turistům.

Okruh lze absolvovat od 1. července do 4. září vždy od úterý do neděle. Za jeden voucher navštívíte hned několik památek.

Dostanete se na vyhlídkovou věž i do samotné katedrály sv. Štěpána na Dómském pahorku.  Turistům je otevřen kostel Všech svatých na Mírovém náměstí s možností nahlédnutí do pokladnice, kostel sv. Jakuba i bývalý jezuitský kostel Zvěstování Panny Marie. V tom bude navíc během celého léta probíhat unikátní výstava “Magické aktuality a Výstava lenochodů” manželů Černických. I tato výstava je v ceně voucheru.

V letošním roce je součástí okruhu opět i zrenovovaná městská vyhlídková věž Kalich s novou expozicí v podkroví.

Celý okruh je možné projít s dětmi, které dostanou „Hravého průvodce“ se zajímavými úkoly! 

Foto: ©Destinační agentura České středohoří

Už za tři vstupy můžete čerpat odměnu – zdarma kávu v Lorefa Kafe v centru města na tržnice Felixe Holzmanna, domácí limonádu pro děti nebo láhev piva v Biskupském pivovaru u sv. Štěpána.  Výběr je na vás. 

Památky lze navštívit i samostatně a koupit si jednorázové vstupné. 

Ve vybraných památkách na vás navíc čekají mladí průvodci, kteří se s vámi podělí o zajímavé informace.

K navštívení je toho ale více! Ideální je ve městě strávit třeba celý prodloužený víkend a vedle kostelů si projít i městské parkány, Máchovy schody nebo navštivte hrad Litoměřice a expozici Vinařství. 

Více na www.stredohori.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu