REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Let balónem nad Telčí

Jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst u nás je malé historické město Telč a jeho okolí. Vidět to vše z koše horkovzdušného balónu je zážitek téměř nadpozemský. Společnost AVIATIK SERVIS a značka BALON.CZ létají v Telči již dvacet let a přináší radost všem svým pasažérům i divákům na zemi.

Lety v Telči jsou velice žádané a to především kvůli neobvyklým startům balónů přímo z náměstí Zachariáše z Hradce a překrásného zámeckého parku. Z balónu tak máte úchvatný pohled na telčský renesanční zámek, který nechal v letech 1550–1553 přestavět Zachariáš z Hradce z původního gotického hradu. Krásné jsou zámecké zahrady z 16. století s klasicistním skleníkem a náměstí plné pohádkových domů s barevnými štíty a dlouhými podloubími. Právem je Telč zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. V okolí Telče se můžete kochat nádhernou různorodou krajinou se spoustou rybníků, luk a lesů.

Již od roku 1997 se v Telči koná setkání horkovzdušných balónů „Balóny nad Telčí". Je to krásná podívaná na společné starty několika horkovzdušných balónů najednou. K nebi se vznesou krásně pestrobarevné balóny. Nejčastěji startujeme z náměstí Zachariáše z Hradce, zámeckých zahrad, nebo od roštejnského rybníku.

REKLAMA

Jak probíhá vyhlídkový let balónem nad Telčí?

V den plánovaného letu, několik hodin před startem, vám zavoláme a potvrdíme čas a místo setkání s pilotem. Vše s ohledem na aktuální předpověď počasí. Na místě setkání pilot rozhodne o přesném místě startu, tak aby jste měli dobrý výhled na náměstí a telčský zámek. Společně pak odjedeme na místo startu, kde připravíme balón k letu. Tato příprava trvá 15 až 20 minut. Jakmile je balón připraven a zkontrolován, pilot vás pozve na palubu (do koše). Balón odstartuje teprve když jsou všichni připraveni. Během letu můžete fotit, filmovat i telefonovat. Balón letí většinou v malých výškách od 150 do 300 metrů, ale během letu vystoupá minimálně 500 metrů nad zem, aby jste se také mohli pořádně rozhlédnout po okolí. Let trvá minimálně 1 hodinu. Balón letí po větru a teprve v poslední fázi letu pilot vybírá vhodné místo na přistání. Po přistání jsou všichni pasažéři řádně pokřtěni a získají nové „balonářské" jméno. Následně vás odvezeme doprovodným vozidlem zpět na místo startu nebo setkání.

Kolik stojí let balónem a kde ho koupit?

V naší nabídce na www.balon.cz si můžete vybrat typ letu a zakoupit letenku.

Nejlevnější letenky pro lety balónem v Telči nabízíme již od 3 300 Kč. Jedná se o letenky typu KLASIK ve velkém pasažérském balónu pro 6–10 osob + pilot.

Můžeme vám nabídnout také PRIVÁTNÍ lety balónem pro rodiny nebo uzavřené skupiny.

Kompletní nabídku našich letů najdete na www.balon.cz.

 

U balónů si vždy přejeme jen samá měkká přistání.

Interneotvé stránky: http://www.balon.cz/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA