REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Let balónem nad Pálavou

Pálava a novomlýnské nádrže jsou oblíbeným místem rekreace a odpočinku. Jsou oblíbené nejen pro vinné sklepy a dobré víno, ale také pro množství cyklistických i turistických tras, zajímavých památek a vodní sporty. Pojďte se na to vše podívat z výšky z koše horkovzdušných balónů.

Lety na Pálavě jsou velice žádané kvůli krásné, rozmanité a nevšední krajině s bělostnými skálami, rozkvetlými loukami a vinohrady. Charakteristická je dominanta Pavlovských vrchů. Pálava patří k nejdéle osídleným místům českých zemí. O tom svědčí hlavně archeologické nálezy mezi Dolními Věstonicemi a Pavlovem. Existovala zde pravěká tábořiště lovců mamutů, byly zde nalezeny pozůstatky ohnišť, mamutí kosti a především světoznámá soška Věstonické Venuše. Žili zde první zemědělci. Město Mikulov patřilo k nejvýznamnějším moravským městům a dodnes zůstává střediskem moravského vinařství. Jsou zde nádherné lety přes vodní nádrž Nové Mlýny, Pavlovské vrchy, Lednicko-Valtický areál s pohádkovým renesančním zámkem v Lednici.
Nabídka letů balónem nad Pálavou »

REKLAMA

Jak probíhá vyhlídkový let balónem?

V naší nabídce na www.balon.cz si můžete vybrat typ letu a zakoupit letenku. Před domluveným termínem startu, vám zavoláme a potvrdíme konání letu s ohledem na vývoj počasí. Na předem domluveném místě se setkáte pilotem a posádkou balónu. Příprava balónu ke startu nám zabere 15 až 20 minut.

Balón letí většinou ve výškách od 150 do 300 metrů, ale během letu také vystoupá do minimálně 500 metrů nad terén, kde se můžete pořádně rozhlédnout po okolí. Let trvá přibližně 60 minut a během letu můžete fotit, filmovat, telefonovat. Balón letí vždy po větru, takže místo startu vybírá pilot tak aby byl let zajímavý a bezpečný. Za jednu hodinu letu se uletíme kolem 10 až 15 km.

Po přistání probíhá tradiční přípitek sektem a křest, při kterém všichni získají nová „balonářská" jména.
Na místo startu Vás odvezeme našimi doprovodnými vozy.

Kolik stojí let balónem?

Nejlevnější letenky pro lety nad Pálavou nabízíme již od 3 300 Kč pro 1 osobu. Jedná se o letenky KLASIK, kde v koši letí 6–10 osob + pilot.

Soukromější let PREMIUM, kde jsou v koši maximálně 4 osoby + pilot, je za cenu 4 500 Kč.

Můžeme však nabídnout také pronájem celého balónu pro rodiny nebo uzavřené skupiny.

Kompletní nabídku našich letů najdete na www.balon.cz

 

U balónů si vždy přejeme jen samá měkká přistání.

Interneotvé stránky: http://www.aviatik-servis.cz/clanky/let-balonem-nad-palavou

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA