REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Lednice s bohatou minulostí a pohádkovým areálem

Lednicko-valtický areál je jedinečný krajinný komplex, s velkým množstvím kulturních a přírodních památek, které můžete prozkoumávat pěšky, případně na kole, vyskytuje se zde mnoho cest pro pěší i cyklostezky. Zámek Lednice patří k nejoblíbenějším památkám v Čechách, při návštěvě Moravy ho nesmíte minout.

Lednicko-Valtický areál

Lednicko-valtický areál má rozlohu 283 km2, vyskytuje se v okrese Břeclav při hranici s Rakouskem. Od roku 1996 je zapsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a je pokládán za nejrozsáhlejší komponovanou krajinu v Evropě a možná i na světě. Tato oblast byla v průběhu 18. a 19. století rodem Lichtenštejnů zformována do podoby přírodního parku. Zahrnuje množství kulturních, přírodních či národních památek. V areálu naleznete následující stavby: Apollónův chrám, Belvedér, Dianin chrám, Hraniční zámeček, Janův hrad, Kaple sv. Huberta, Kolonáda na Rajstně, Lovecký zámeček, Maurská vodárna, Akvadukt, Minaret, Nový dvůr, Obelisk, Rybniční zámeček, Tři Grácie, Zámeček Lány, Zámeček Pohansko.

Státní zámek Lednice

Zámek s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Lednické panství získali roku 1249 Lichtenštejnové a patřilo jim bezmála 700 let. Státní zámek Lednice je od roku 1945 majetkem státu, je spravován Ministerstvem kultury ČR prostřednictvím Národního památkového ústavu Praha. Novogotická přestavba v 19. století z něj vytvořila romantické sídlo obklopené jedním z největších evropských parků, který má téměř 200 ha. V parku se nachází mimo jiné mnoho vzácných dřevin a rybníků.

REKLAMA

Minaret

Tato stavba bylo vybudována Aloisem Josefem I. podle plánů architekta Josefa Hardtmutha na přelomu 18. a 19. století. Nachází se v areálu zámeckého parku Lednice a je součástí lednicko-valtického areálu. Lednický minaret je zhruba 62 metrů vysoká romantická rozhledna, jedná se o jednu z nejstarších dochovaných rozhleden v Čechách. Je to zároveň nejvyšší stavba tohoto typu, mimo islámské země. Od roku 1958 je na seznamu nemovitých kulturních památek ČR.

Zdroj a více informací najdete na: www.zamek-valtice.cz, www.zamek-lednice.com, cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA