REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Labyrint divadla Drak

Královéhradecké Divadlo Drak patří k zavedeným značkám na české i světové divadelní scéně. Více než půl století již divadlo nabízí zábavu pro malé i velké diváky, které tradičně vítá ve svém sídle, jen několik kroků od historického centra Hradce Králové. V roce 2010 se divadlo rozšířilo o Labyrint Divadla Drak, který vyrostl v sousedním komplexu Tereziánský dvůr, vzniklém po více než dvouleté rekonstrukci historicky cenného objektu Nálepkových kasáren z druhé poloviny 18. století. Areál tak nyní reprezentuje moderní komplex, který v sobě vedle prostor Divadla Drak zahrnuje bytové domy, luxusní hotel, parkovací dům a další komerční prostory. Budoucí využití budovy pro potřeby Divadla Drak, jejíž rekonstrukce představovala investici ve výši více než čtyřicet milionů korun, umožnilo Město Hradec Králové, které je ostatně i zakladatelem divadla.

AKTUÁLNÍ PROGRAM- ZDE!

Labyrint Divadla Drak,

jehož autorem je scénograf divadla a výtvarník Marek Zákostelecký, v sobě skrývá celkem tři zásadní prostory: studiovou scénu, netradiční muzeum loutek a divadelní laboratoř. Muzeum loutek, které zde naleznete, nepředstavuje tradiční statický model muzea, kde prostory pro návštěvníky vymezují provazy a skla vitrín – drakovské muzeum přímo vyžaduje, aby se návštěvníci do prohlídky aktivně zapojili. V tématických zákoutích zde čekají loutky ze slavných inscenací Divadla Drak za více než padesátiletou existenci této divadelní scény. Divadelní laboratoř je experimentálním prostorem, kde nahlédnete pod pokličku vzniku divadelního představení. Proč se na chvíli nestát výtvarníkem, kostymérem, režisérem nebo dokonce hercem? V laboratoři dostanete možnost vyzkoušet každou z těchto profesí. Pokud tedy toužíte proniknout do tajů divadelního řemesla a nespokojíte se pouze s pohledem z hlediště, vítejte v Labyrintu Divadla Drak a zažijte divadlo na vlastní kůži!
V Labyrintu Divadla Drak se na Vás těšíme o prázdninách od úterý do neděle od 10 do 17 hodin a v ostatních měsících od úterý do pátku od 14 do 17 hodin a o víkendech od 10 do 17 hodin.
Více informací o Labyrintu Divadla Drak naleznete zde!

REKLAMA

Otevírací doba

ZÁŘÍ – ČERVEN
úterý – pátek  14.00 – 17.00 hod.,  sobota – neděle 10.00 – 17.00 hod.
pondělí zavírací den

ČERVENEC – SRPEN
úterý – neděle  10.00 – 17.00 hod.
pondělí zavírací den

Vstupné

Labyrint loutek + divadelní laboratoř

Jednotlivé vstupné 70,- Kč
Rodinné vstupné I. (3 osoby) 180,- Kč
Rodinnné vstupné II. (4osoby) 200,- Kč
Skupinové vstupné (nad 5 osob)60,- Kč/osoba

Kontakt:

Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla o.p.s.
Hradební 632
500 03 Hradec Králové
tel. +420 495 514 721, +420 495 515 543
[email protected], www.draktheatre.cz

Interneotvé stránky: http://www.draktheatre.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA