REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Kutná Hora a všechny její krásy

Proč jezdit přes půl světa za krásnými památkami a významnými místy, když i v různých koutech naší republiky jsou ukryty opravdové skvosty. Dokonalým příkladem je Kutná Hora ležící ve Středočeském kraji, která je od roku 1995 zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

 

REKLAMA

Kutnohorské památky

Kutná hora je krásným městem s množstvím zajímavých míst a unikátních historických památek. Dominantou města je majestátní gotická katedrála svaté Barbory, jejíž stavba byla zahájena již koncem 14. století. V krásném chrámu zasvěceném patronce všech horníků můžete obdivovat bohatou sochařskou výzdobu, krásný oltář i vitrážová okna znázorňující výjevy z historie města i celé země. Mezi další zajímavé stavby, jež určitě stojí za vidění, patří například katedrála Nanebevzetí Panny Marie či kostel Všech Svatých v městské části Sedlec, jehož podzemní část je velmi atraktivním turistickým cílem. Nachází se zde totiž zajímavá kostnice s ještě zajímavější historií a unikátní výzdobou. Pokud chcete do svého výletu přidat trochu tajemna, návštěvu kostnice byste určitě neměli vynechat. Další oblíbenou zastávkou návštěvníků Kutné Hory bývá České muzeum stříbra, které vás seznámí s historickým procesem zpracování kutnohorského stříbra. Prohlédnout si můžete i středověký důl. Při příjemné procházce městem poté můžete obdivovat celou řadu historických domů a dalších architektonických skvostů. Pokud si budete chtít na chvíli odpočinout, můžete zavítat do některé z kutnohorských kaváren a restaurací, kterých zde najdete opravdu nespočet. Za zmínku stojí například stylová staročeská restaurace Dačický či středověká krčma v hotelu U Kata.

 

Kam na výlet?

Pokud budete chtít pokračovat ve svém putování za historickými krásami i mimo Kutnou Horu, můžete se vypravit k nedalekému zámku Kačina. Ten je jednou z nejvýznamnějších empírových staveb v Česku a jeho prohlídka láká řadu turistů. Kromě krásného zámeckého interiéru si zde můžete prohlédnout i Muzeum českého venkova s několika zajímavými expozicemi. Ač byste to možná nečekali, na Kutnohorsku má velmi dlouhou tradici nejen hornictví, ale také vinařství. Za kvalitním vínem se již nemusíte vydávat jen na jižní Moravu. Ochutnat ho můžete i v Kutné Hoře. Vznikla zde dokonce unikátní Vinařská naučná cyklotrasa, která vás z historického centra Kutné Hory zavede až k nedalekým vinicím ležícím pod vrchem Sukov. Zde si poté můžete prohlédnou krásné vinohrady a dopřát si i nádherný výhled na město. Pokud tedy patříte mezi milovníky vína a zároveň holdujete cykloturistice, bude pro vás vinařská cyklotrasa jako stvořená.

 

Nejlepší ubytování v Kutné Hoře

Kutná Hora turistům nabízí nádherné ubytování, podívejte se po něm s Hotel.cz. Na stránkách tohoto ubytovacího portálu naleznete ty nejkrásnější kutnohorské hotely a penziony, z nichž si určitě každý vybere to své. Pomohou vám k tomu detailní popisy, reálné fotografie i hodnocení hostů ubytovaných před vámi. Snadno se tak dozvíte, jak je penzion či hotel vybaven, v jaké lokalitě se nachází a co v jeho okolí naleznete. Jedině pokud budete mít ubytování podle vašich představ, bude i celkový dojem z návštěvy města opravdu úžasný. Tak na to myslete a vyberte si to pravé ještě dnes.

Interneotvé stránky: http://https://www.hotel.cz/kutna-hora/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA