REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 5.6. a svátek má Dobroslav

Králíky

Králíky jsou rozloženy v Králické brázdě na úpatí tří pohoří. Na severu se tyčí Králický Sněžník, třetí nejvyšší pohoří ČR. Na východě se vzpíná Jeřábská vrchovina patřící mezi 16 pohoří převyšujících výšku jednoho tisíce metrů (Jeřáb 1003). Západní směr uzavírá nejvýchodnější výspa Orlických hor. Dominantou města je zdaleka viditelný poutní kostel a klášter nacházející se na Mariánském kopci. Historické jádro města tvořené klasicistními a barokními stavbami patří mezi nejlépe dochované v širokém okolí. Střed města, alej ke klášteru a barokní areál kláštera jsou součástí městské památkové zóny.

Králíky a okolí nabízí turistům široké možnosti relaxace v čistém životním prostředí. Velkým lákadlem je mimo poznávání přírodních krás i pevnostní turistika. V letním období nabízíme turistům možnost návštěvy městského koupaliště, sportovně založení jedinci mohou využívat víceúčelový sportovní areál při ZŠ Moravská. Z letních akcí v roce 2008 zveme návštěvníky především na tyto akce: hudební a výtvarný festival ARTEX 2008 (19. 7. www.strelnice.cz), mezinárodní etapový závod na horských kolech Bikechallenge 2008 (28. a 29. 7. www.bikechallenge.pl); vojensko-historická vzpomínková akce Cihelna 2008 (22.-23. 8.); MS veteránů v běhu do vrchu a Cena firmy Iscarex (6.-7. 9. www.wmmr2008.com a www.iscarex.cz/kralicak).

Aktuální informace lze získat z webových stránek města www.kraliky.cz, případně v Turistickém informačním centru www.muzeumkraliky.cz, telefon 465631117, mail: [email protected].

REKLAMA

Interneotvé stránky:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA