REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

koupání v Milešovských rybnících

Náročnost :  malá-14 km zpět po pouze silnici  nebo + 4 km s výstupem na hrad Ostrý /ALE JEN PĚŠKY/
TRASA:Sutom – 6 km Milešov– 1 km hráz Milešovských rybníků, koupání a letní restaurace – 2 km Velemín / dobrá restaurace Motorest/ – 1,5 km okolo hřbitova: Březno –
/  2 km po  modré značce zacházka na hrad  Ostrý +2 km zpět do  z Března/
pokračujeme po silnici doprava 1,5 km – křižovatka Mokrý vrch – přímo 1,5 km Sutom / .

obec Milešov
Zámek je trojkřídlá barokní stavba, ke které přiléhá patrová budova pocházející ze staršího renesančního zámeckého objektu.
Původní gotický hrad vznikl zřejmě na konci 14. století. Za Kaplířů ze Sulevic byl hrad v 16. století přestavěn na menší renesanční zámek s věžemi. Ve 2. polovině 17. století byl podle návrhu A. della Porty vybudován nový barokní zámek. Z roku 1707 pochází barokní zahradní pavilón. Po roce 1945 sloužil zámek jako školský a rekreační objekt, v posledních letech pak jako domov důchodců.
Cestou k rybníkům je krásně umístěný barokní kostel, který ochraňuje maršálskou hůl Kaplíře ze Sulevic.

hrad Ostrý (553 m)

REKLAMA

Stoupáme dubohabrovým lesem, zprvu zvolna, později strměji k tvarové odbočce k hradní zřícenině. Po ní, sutěmi porostlými lípou a javorem, místy i volnými, vystupujeme vzhůru, přičemž se nám otevírají dílčí výhledy na okolní kopce Středohoří. Nejkrásnější jsou z podvrcholových otevřených sutí – na Milešovku s Milešovem (přímo dole barokní kostel sv. Antonína Paduánského), Franckou horu a Kletečnou) a ze zdiva hradní zříceniny, do jejíhož areálu projdeme dochovaným zbytkem brány. Hrad zde byl založen kolem r. 1433; v r. 1565 je udáván již jako pustý, zato stále obdivovaný romantiky:

další zajímavé akce také výstaviště Litoměřice

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA