REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 27.9. a svátek má Jonáš

Kostelec nad Orlicí je městem plným historie i přírodních krás

Kostelec nad Orlicí se nachází ve východních Čechách v Královéhradeckém kraji, jen nedaleko od Rychnova nad Kněžnou. Najdete zde spousty zajímavých míst k návštěvě. Třeba Nový zámek, který byl roce 1949 prohlášen za státní kulturní majetek. 

Nový zámek

Zámek byl postaven v empírovém stylu v letech 1829-1833 podle plánů vídeňského architekta Jindřicha Kocha pro hraběte Josefa Kinského. V Novém zámku v Kostelci nad Orlicí vás seznámí s historií rodiny Kinských při prohlídce zámecké expozice Život v biedermeieru. Prohlédnete si zde výstavy výtvarného umění v Galerii Kinský nebo navštívíte krátkou exkurzi do historie města Kostelec nad Orlicí v jeho muzejní expozici. Nenechte si ujít procházku anglickým parkem a posezení v místní zámecké kavárně a restauraci. Těm nejmenším je zde k dispozici dětské hřiště.

Lesopark Lipová stráň

K vyhledávaným místům v Kostelci jistě patří také lesopark Lipová stráň se třemi značenými stezkami — Stezka Mistra Jana Husa, stezka K. J. Erbena a stezka PhDr. J. S. Gutha. Všechny trasy začínají v jednom bodě, na křižovatce u koupaliště. Lesopark je kosteleckým místem klidu a odpočinku a přímo vybízí k turistickým či sportovním aktivitám.

REKLAMA

Zámek Častolovice

Vydejte se také na nedaleký zámek Častolovice, kde naleznete malou ZOO, oboru, velkou zahradu, dětské hřiště, kavárnu a cukrárnu. Je to ideální výlet pro rodiny s dětmi, kteří se mohou těšit na pštrosy emu, lamy, poníky, oslíky, kozy, ovečky a prasátka. Zámek je uzavřenou stavbou kolem skoro čtvercového nádvoří, v jehož středu stojí raně barokní kašna s tesaným erbem rodu Šternberků a chrliči ve tvaru ryb z konce 17. století. Nyní je zhruba v 15 místnostech západního křídla zřízena expozice, která seznamuje se způsobem života šlechty v období od renesance a manýrismu přes baroko, rokoko a empír až po biedermaier. V přízemí zámku se nachází prodejní obrazová galerie, kde se v sezóně konají měsíční výstavy většinou místních umělců, a také zámecká restaurace.

Zdroj a více informací naleznete na: www.kostelecno.cz, cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA