REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Kola pro Afriku

9. 8. 2012

"Jsou na světě místa, kterým se můžeš přiblížit jen pěšky nebo na kole. V Africe jsou pro děti obtížně dostupné i školy. Darováním opotřebovaného jízdního kola můžeš změnit život dítěte v Africe."

Dostupnost školy v Africe, její malé zemi Gambii, je mnohdy velmi nelehká. Většina dětí do školy chodí pěšky a díky charitativním projektům v posledních letech přibývá dětí, které se ke vzdělání dostanou na kole. Dříve pro velkou vzdálenost do školy prostě nemohly …

REKLAMA

Posledních šest let jsme s rodinou žili převážně v Anglii a mimo jiné aktivity jsem se věnoval práci v organizaci Jole Rider, která pomáhá africkým dětem. Africkou zemí byla Gambie a cílem bylo vybírat opotřebovaná kola a knihy od anglických dárců a následné odesílání těchto darů dětem do Gambie. Charitativní organizace Jole Rider odeslala do Gambie za 6 let přes 9000 kol, tedy 9000 dětí má nyní neporovnatelně lepší možnost dostávat se do školy.

Abychom mohli začít s podobnou aktivitou v České republice, odjeli jsme ke konci minulého roku s kamarádem do Gambie. Smyslem cesty bylo pochopit hodnotu takové pomoci pro africkou zemi a také být svědkem, kam ta darovaná kola jdou.

Výsledkem této cesty je přesvědčení, že způsob přímé pomoci v podobě darovaného kola má velký smysl. Setkat se s dítětem, které dostalo kolo k tomu, aby mohlo do školy, je velmi silným momentem.

Na počátku roku 2012 jsme založili českou organizaci Kola pro Afriku, obecně prospěšná společnost.

Hledáme dárce opotřebovaných jízdních kol, nejlépe horských, kteří by svým darem chtěli a mohli pomoct africkým dětem dostávat se do škol.

Prosíme o pomoc a spolupráci dárce kol, náhradních dílů a kolařského nářadí a také ty, kdož mohou nabídnout prostory pro činnost organizace Kola pro Afriku, o.p.s. Více jak lze pomoci zde.

Budeme vděčni za jakékoliv přispění k tomu, aby se nám společně dařilo realizovat pomoc – pomoc z České republiky do africké země.

Věříme, že celý tento projekt bude mít svůj pozitivní význam nejen pro děti v Africe, ale také že může přinést mnoho dobrého společnosti české.

Jak také můžete pomoci?

KUP SI TRIKO ZA CENU PŘEVOZU JEDNOHO KOLA DO AFRIKY!


Roman Posolda

ředitel společnosti
Kola pro Afriku, o.p.s.
+420 605 418 456
[email protected]

Kontakt
Kola pro Afriku o.p.s.
28.října 437
709 00 Ostrava

Více zde: www.kolaproafriku.cz

Interneotvé stránky: http://www.kolaproafriku.cz/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA