REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 1.12. a svátek má Iva

Klášterní město Borovany plné čertů a zvířat

Jižně od Českých Budějovic naleznete malebné městečko Borovany skrývající rozmanité možnosti. Navštívit můžete Augustiánský klášter, poté se vrhnout do pekelných plamenů v Peklománii. Harmonii v duši opět nastolí zvířectvo, které shlédnete v safari resortu.

Augustiniánský klášter v Borovanech

V 15. století začala stavba klášterního komplexu. Jako první byl postaven kostel Navštívení Panny Marie, poté byl postaven ambit křížové chodby s konventní budovou. Klášter založil v roce 1455 Petr z Lindy, který věnoval veškerý svůj majetek řádu Augustiánů. Jeho majetkem byl nejen klášter, ale vlastnil i významnou část obce Borovany. Po smrti Petra z Lindy spravovali klášter Rožmberkové. V té době měl klášter svůj vlastní pivovar. Po vymření rodu Rožmberků převzal klíšter v 17. století rod Švamberků. Klášter byl posléze tomuto rodu zkonfiskován a připadl současnému císaři. Klášter postupem času prošel dalšími výstavbami a úpravami, došlo ke zvýšení kostelní věže, vystavení Škapulířové kaple, k barokizaci kostelního presbytáře, nové krypty, generální opravy kostela, či stavbě nové prelatury. V 18. století klášterní statek koupili od Náboženského fondu Schwarzenbergové. v roce 1939 ho koupila obec pro zřízení měšťanské školy. V roce 2005 začala generální oprava kdy byla v areálu umístěna městská knihovna, infocentrum, výstavní prostory, kavárna a prohlídková trasa, která prochází i dalšími budovami bývalého klášterního areálu.

Zajímavostí a lákadlo k návštěvě je jistě Borůvková zahrada s čítárnou, kde můžete při kávičce z místní kavárny a vypůjčené knize načerpat energii.

REKLAMA

Peklo Borovany

Pekelná atrakce je určena nejen pro děti. Lze zde shlédnout, jak by asi mohl vypadat život čertů v pekle. Prohlídka začíná krátkým divadlem, pak následuje místnost, kde je vyhledán a lokalizován hříšník, ten je následně čertem dopraven do pekla. K prohlédnutí je připravena i pekelná škola a pekelná kuchyně. Uvidíte Lucifera a nejodvážnější se mohou svézt na pekelné skluzavce. V listopadu a prosinci zde navíc ožívají figuríny – jsou nahrazeny živými herci – čerty.

Safari Resort Hluboká u Borovan

Opět krásný tip pro rodiny s dětmi. Můžete zde absolvovat procházku kolem ohrad se zvířaty. K vidění jsou v oboře tyto zvířata – jeleni, mufloni, prase. Ustájeni jsou zde koně, osel, kozy, ovce, králíci, morčata, pštros a prasata. Ve výběhu můžete spatřit velblouda, lamu, bizona, kachnu a skot. Můžete absolvovat Offroad Safari po zemi nebo se kochat z ptačí perspektivy a prolétnout se balónem. Děti se krom zvířátek potěší ještě jednou, bohatě si vyhrají na skvěle vybaveném hřišti. Pokud se vám ještě nechce domů, můžete využít ubytování, které je součástí areálu.

Zdroj a více informací najdete na: www.borovansko.cz, www.safariresort.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA