REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Karlov je místem kde se psala historie

Botanická zahrada Univerzity Karlovy je nejstarší kontinuálně fungující zahrada v ČR a jedna ze nejvýznamnějších botanických zahrad v Praze. Zahrada je krásný volně přístupný park, ve kterém můžete obdivovat rozmanité zástupce z oblasti flóry, mnohdy i související fauny. Komu nic neříkají květinky, stromy a keře, určitě minimálně ocení klidné a čisté prostředí vhodné pro odpočinek či procházku.           

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK   

Zahrada je součástí Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, rozkládá se na 3,5 ha. Expozice jsou rozděleny na skleníkové a venkovní. Venkovní expozice je zdarma. Ve sklenících je k vidění stálá expozice tropů a suchých subtropů. Sbírka rostlin z vlhkých subtropů je v létě instalována pod širým nebem a v zimním období jsou rostliny uskladněny ve skleníku. Vedle rozsáhlé sbírky sukulentů stojí za zmínku vzrostlé letité exempláře cykasů, kamélie, myrty. Z venkovních expozic je významný unikátní exemplář jinanu dvoulaločného, Ginkgo biloba Praga, dále jedna z prvních do Evropy introdukovaných metasekvojí a další dřeviny. Nejcennější expozicí je kolekce Středoevropské květeny. Pro návštěvníky Botanické zahrady bylo v roce 2004 otevřeno odpočinkové refugium.

Muzeum Policie České republiky

Muzeum mapuje historii, vznik, vývoj a činnost bezpečnostních sborů v Čechách, kriminalistiku a známé kriminalistické případy. Prezentuje oblast dopravní a letecké služby, cizinecké a pohraniční policie, ale i bývalé státní bezpečnosti. Muzeum Policie České republiky je umístěno v areálu pražského Karlova, který byl založen roku 1350 Karlem IV. pro augustiniánský klášterní řád. O více než čtyři sta let později, za vlády císaře Josefa II., byl řád zrušen a jeho majetek připadl státu. V roce 1960 budovy získalo ministerstvo vnitra a byl zde umístěn Státní oblastní archiv. Podstatná část areálu pak byla využívána pro muzejní účely. Nejprve bylo zřízeno Muzeum Pohraniční stráže, které bylo přetvořeno v Muzeum Sboru národní bezpečnosti a vojsk ministerstva vnitra.  Expozice Muzea Policie České republiky byla otevřena veřejnosti v dubnu 1991. Pokud se zajímáte o policejní problematiku a historii naší Policie, rozhodně toto místo nesmíte minout. Chcete-li si muzeum projít poctivě, nebude vám asi dopoledne stačit, je toho tu opravdu hodně. Jsou zde jak vnitřní, tak venkovní expozice. Pro děti tu je připraveno několik her. Toto muzeum je vhodné pro všechny věkové kategorie.

REKLAMA

Emauzské opatství

Emauzský klášter, zvaný též Emauzy byl založen v roce 1347 Karlem IV. Lucemburským pro řád slovanských benediktinů. V letech 1880 až 1887 byl kostel regotizován a upraven. Po náletu v roce 1945 musely být odstraněny věže kostela a až v letech 1965-1967 byla provedena rekonstrukce objektu a byly dostavěny dvě asymetrické věže. Objekt přilehlého kláštera byl v roce 1990 vrácen emauzským benediktinům. Nyní se zde opět pravidelně konají bohoslužby. Jedná se o poklidné, málo známé zákoutí nedaleko Karlova náměstí s výhledem na ministerstvo zdravotnictví.

Zdroj a více informací najdete na: www.muzeumpolicie.cz, www.bz-uk.cz, www.emauzy.cz, cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA