REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Kánoe nejen pro vodní skauty

Nafukovací trojmístná samovylévací kánoe Scout
Rozměry: délka 445 cm, šířka 95 cm
Hmotnost: 25 kg
Dodává: Gumotex
Infocena: 26 990 Kč

Scout je prostorná třímístná kánoe s ostrou špicí, plochým hranatým dnem, vylévacím rukávem, kolenními popruhy a mnoha různými doplňky. Revoluční konstrukce lodi nemá dosud mezi nafukovacími čluny obdoby. Sedačky se do lodi instalují snadno pomocí šroubů a plastových matek. Zároveň se do stejných šroubů fixují i kolenní kurty. Šroubem se připevňuje i sedačka ke kovové výztuze tvaru písmene T, která se zasouvá do popruhových ok ve dně lodi.

Kánoe Scout je složena dnes už klasickým způsobem ze tří samostatných nafukovacích komor. Loď je osazena novými ventily Gumotex, které se uzavírají a otevírají pouhým stiskem. Když se kánoe dostane na vodu, nepřestane vás udivovat a překvapovat. Prvním dojmem po nasednutí do lodi je prostor. Konstrukce boků není válcová, ale profilovaná, čímž vznikly stěny vysoké, ale úzké, což je proti Palavě i Barace obrovský pokrok. Pro zakleknutí tak Scout nabízí podobný komfort jako pevné lodě. Výrazně se tím zvyšuje ovladatelnost i stabilita lodi. Další inovací je relativně ostrá příď, která vodu řeže, místo aby se jí prodírala. Na klidné vodě to znamená podstatně vyšší rychlost. Na svou délku je loď překvapivě obratná, výborně reaguje na náklony. Ploché dno ovšem začátečníkům i leccos odpustí. Nevýhodou je příliš mnoho komponentů a obal, který nejde stoprocentně zavřít.

Loď je stabilní, a přesto dobře ovladatelná. Vylévací rukáv katapultuje Scouta i do kategorie sportovních lodí. Pravdou je, že se jedná o velmi obratnou loď do peřejí, balvanitých koryt a díky samovylévání i na toky vodnaté. Prudké obraty na malém prostoru, jako najíždění do vracáků, nebo naopak do proudu, vyžadují zkušenost i značnou sílu. Na náklony Scout ochotně reaguje – kovové výztuhy pod sedačkou mu dodávají nečekanou torzní tuhost. Scout je perfektně vymyšlená loď pro sport i rekreaci, najde si své místo na rybníku i na prázdninové plavbě s dětmi po nenáročné řece. Pro uživatele s menšími nároky na vybavenost lodi a její výkon je připravena verze Scout Economy (19 990 Kč).

REKLAMA

-stk-

© Svět outdooru, test, květen 2010, text Jan Šťovíček

Interneotvé stránky: http://www.nafukovacilode.cz/

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA