REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

Kam vyrazit se svým paddleboardem

1. 5. 2023

Stand up paddleboarding je fenomén posledních let mezi letními sporty. Své oblibě tento sport vděčí především rychlé možnosti zaučení a také vysoké bezpečnosti. S vývojem nafukovacích technologií navíc odpadla potřeba paddleboard převážet na střeše od auta či prostornou dodávkou. Dnes svůj nafukovací paddleboard rychle a jednoduše sbalíte do batohu o velikosti menší krosny a můžete vyrazit k vodě. Kam už je jen na vás, koneckonců na paddleboard můžete vyrazit i na menší rybník za domem. Pokud ale hledáte panoramaticky zajímavější projížďku, v řádcích níže vám dáme pár tipů na zajímavá místa napříč republikou. Vzhůru k vodě!

Český Krumlov

V Krumlově už sjížděl na lodi či raftu kdekdo. Proč si tedy tuto klasiku nestřihnout i na paddleboardu? Zaparkovat můžete na parkovišti s označením P3, zde najdete snadný vstup do vody přímo pod mostem. Vyrazíte po proudu a musíte překonat 2 jezy, které mají propust vždy na levé straně. Překonávat jezy ve stoje doporučujeme pouze zkušeným, začínající jezdci se budou jistě cítit lépe v kleče. Výstup je ideální po 2,2 km pod parkovištěm P2, kde můžete zaparkovat druhý vůz nebo pro vás může někdo přijet. Délka této trasy je na cca 20-30 minut, ale můžete si výlet prodloužit do kempů dále po proudu. Doporučujeme záchrannou vestu a helmu.

Nové Mlýny

Ze tří nádrží vám nejlepší nástup poskytne pláž z kempu Merkur. Odtud se můžete vydat do malé laguny, která je vhodná pro rodinnou jízdu s dětmi nebo vyrazit objevovat krásy velké nádrže. Nefouká-li velmi silný vítr, povětšinou je tu hladina krásně klidná a vhodná pro rekreační vyjížďky i sportovní trénink. V sezóně se dají v kempu paddleboardy i zapůjčit, není tak třeba mít nutně vlastní. Ve větrné dny jsou Nové Mlýny vhodné i pro paddleboarding s plachtou, tzv. windSUPing.

REKLAMA

Vrané

Tato trasa vychází ze závodu českého poháru v paddleboardingu a je vhodná pro ty, kteří mají již základy za sebou a chtějí si u paddleboardingu i trochu zasportovat. Nástup je zde a zakončení trasy je možné například u Rosmariny v Modřanech, ale dá se i prodloužit dále. Zpestřením je propust, kterou objedete modřanský jez. Před jezem je dostatečné značení a pokud se budete držet po levé straně, tak jej nemůžete minout. Doporučujeme jízdu v pokleku.

Berounka

Na Berounce se dá podniknout celá řada paddleboardových výletů. My můžeme doporučit krásnou trasu, která vede z Roztok u Křivoklátu a končí v Nižboru. Nastoupit je možné kousek od nádraží a poté pokračovat malebným údolím až do Nižboru. Trasa je dlouhá 18 km a splutí trvá přibližně 2,5 hodiny, podle toho, jak silně teče proud. Výlet můžete spojit s návštěvou tradiční nižborské sklárny Rückl.

Jesenická přehrada

Jesenická přehrada nabízí luxusní podmínky pro klasický paddleboarding i paddleboard s plachtou (ve větrné dny). Parkovat se dá poblíž přehrady bez poplatku. Vstup na písčitou pláž je placený, ale najdete zde občerstvení, sprchy, WC, několik beach volleyballových hřišť i atrakce pro děti.

Ploučnice

Tyto překrásné meandry se z vodáckého hlediska vymykají ostatním tokům u nás. Nastoupit můžete nad průrvou, kde proplujete unikátním skalním tunelem a poté vyplujete do liduprázdného údolí mezi Mimoní a Brennským mlýnem. Nedotčená příroda a u nás nevídaná romantika. Trasa se dá natáhnout až na úctyhodných 27km, nocleh je možný na tábořišti Boreček. Povinná četba pro všechny paddleboardové cestovatele!

Stále nevíte kam vyrazit na paddleboard? PADDLEBOARDMAPA.CZ  je mobilní aplikace a webová mapa, kde najdete ověřená místa vhodná pro bezstarostné pádlování!

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA