Kam v létě na cyklovýlet? Začněte plánovat už teď

Pokud dáváte přednost cyklovýletům a už teď si brousíte zuby, až v létě vyrazíte na dovolenou s kolem, pak vás nechceme strašit, ale… penziony i chalupy už se na další sezónu začínají pomalu ale jistě zaplňovat. Je tedy nejvyšší čas začít řešit alespoň ubytování. A jak jinak si vybrat ubytování než podle okolních tras? Přinášíme vám seznam těch nejlepších míst.

Rychlebské stezky

Jestliže vás baví jízda v těsném kontaktu s přírodou a užíváte si jízdu po úzkých stezkách, pak vás zcela jistě nadchne síť trailů s názvem Rychlebské stezky. Jedná se o uměle vybudované a pečlivě udržované moderní traily i kamenné stezky, kde si jízdu vychutnají jak ostřílení cyklisté, tak i cyklopohodáři. Rychlebské stezky se rozkládají v Olomouckém kraji nedaleko Černé vody, kde se můžete taktéž ubytovat ve stejnojmenném hotelu.

Tip: Než se na stezky vydáte, ujistěte se, že zvládáte technickou jízdu v terénu. Na místních trailech se vám nejlépe pojede na odpruženém kole s širšími řídítky.

Stezka podél Ohře

Ústecký i Karlovarský kraj skrývá nespočet skvělých cyklotras, zejména podél řeky Ohře. Prozkoumat na kole tak můžete Chebsko, Klášterecko, Litoměřicko nebo Žatecko. Jízdu po stezkách vám na Litoměřicku zpestří spousta přírodních i historických památek, například zřícenina hradu Házmburk, Terezín nebo skalní oblast České Středohoří. V Žatecku pak přírodní oblast Džbán nebo zámek Líčkov.

Český Ráj

Český ráj je opravdu rájem, a to hlavně pro cyklisty. Určitě doporučujeme vydat se na kole za krásami Hruboskalska a Podtroseckého údolí. Zkušenější cyklisté pak mohou pokořit 54kilometrovou trasu z Lomnice nad Popelkou do Semil, pokračujíc výstupem na hrad Kozákov a potom přes Tatobity a Rovensko zpět do Lomnice.

Baťův kanál

Na Moravě se nachází velmi oblíbená cyklostezka o délce více jak 80 kilometrů, která vede podél Baťova kanálu. Kvalitní asfalt, absolutní rovina, to všechno v obklopení moravských vinařských stezek a krásné přírody. Stezka je napojená na další cykloturistické trasy, takže se z ní dá jet třeba i do Hostýnských vrchů nebo Bílých Karpat, kde můžete navštívit zámek Buchlovice, Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži či hrad Buchlov.

Je potřeba si pojistit i kolo?

Asi víte, že když provozujete extrémní cyklistiku, je potřeba se připojistit. Ale jak je to s kolem – je potřeba ho pojistit? Nutné to není, ovšem asi tušíte, jak moc se (nejen) u nás kola kradou, ať už zamčená nebo nezamčená. A obzvlášť u dražších kol taková krádež pořádně zabolí. O to víc proto doporučujeme zvážit individuální připojištění kola. Více se o možnostech připojištění dozvíte na ePojisteni.cz.


Interneotvé stránky: http://https://www.epojisteni.cz/aktuality-pojisteni-jizdniho-kola/

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu