REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 8.12. a svátek má Květoslava

Kam se vydat za nejkrásnějšími vodopády v Česku?

Jste turisté tělem i duší a přemýšlíte nad tím, jak by se daly k cestování nejlépe využít podzimní měsíce? Zajímavým cílem mohou být například vodopády, které po letní vyprahlé sezóně znovu nabírají ztracenou sílu.

Mezi ty nejkrásnější na našem území se rozhodně řadí ty na Bílé Opavě. Chodníčková stezka kolem tomu této divoké horské říčky je sama o sobě zážitkem. Člověk zde jen žasne nad krásou a sílou přírody. Ideálním startem, odkud na túru vyrazit a kam se opět vrátit a dopřát si třeba i nějakou rozmazlovací proceduru za odměnu jsou lázně Karlova Studánka.

Dalším vodopádem, který má svůj fanklub, je vodopád na Bílé Smědé. Ten je jedním z nejvydatnějších i nás a patří k nejpodivuhodnějším místům v Jizerských horách. Nedaleko vodopádu leží obec Hejnice s krásným klášterem a nedaleko najdete i malé lázně Libverda, které zvou k přenocování a odpočinku v lůně přírody.

REKLAMA

Do třetice vás pozveme k objevování pohoří Hrubého Jeseníku. Konkrétně oblast kolem Červenohorského sedla a okolí přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně. Nachází se zde nejvyšší vodopád v okolí Šumperku. Borový vodopád stojí trošku stranou zájmu turistů, protože se nenachází na značené turistické stezce. K tomu, abyste jej mohli obdivovat, ho nejprve musíte najít.

Odměnou za úspěšné nalezení je pak nejen mocné hučení živlu, ale třeba dobrá večeře a wellness v hotelu Červenohorské sedlo, který leží nedaleko.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA