REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Kam se vydat na dovolenou v Polsku

8. 11. 2022

Pokud patříte k těm, kteří již objevili kouzelná místa Polska, máme pro vás pár tipů na pěkné výlety. K moři se dostanete za pár hodin autem a zdejší ceny jsou příznivé.

Polsko nabízí mnoho malebných míst, zajímavých měst s mnoha historickými památkami i skvostnou architekturou. Příroda nabízí krásné lesy, jezera i dlouhé písečné pláže u Baltského moře. Připravili jsme pro vás místa, která stojí za návštěvu. Kromě koupání v moři si prohlédnete města, ochutnáte místní speciality a zabavíte sebe i děti. Pobyt vás vyjde levněji než v zemích na jihu. Než vyrazíte, pročtěte si informace včetně toho, jako vysoké jsou dálniční poplatky v Polsku.

Vesnička Ustronie Morskie

Nádherná vesnička Ustronie Morskie s oblíbenou dlouhou pláží kromě moře ke koupání nabízí dobré jídlo a v sezóně i spoustu různorodé zábavy. Můžete si třeba půjčit kolo, zahrát paintball, vyřádit se s dětmi v lanovém parku nebo si zajít do 7D kina. Krásný výlet je i do Skanzenu chleba plného historie. V malebném domku, který vypadá jako z 19. století, vás přivítá vůně čerstvého chleba. Kromě pozorování strojů na jejich výrobu ochutnáte i chleby s mnoha příchutěmi.

REKLAMA

Přímořské městečko Leba

Skvostný poklad ležící na pobřeží tvoří malé přímořské městečko Leba, které ožívá hlavně v létě. V noci to tu žije, je tu spousta stánků s občerstvením, hračkami, věcmi na pláž i oblíbenými suvenýry. Mimo sezónu tu potkáte jen pár místních, což dává městu zcela jiné kouzlo. Ubytovací kapacity zahrnují kempy, penziony, hotely i ubytování v soukromí. Leba leží v blízkosti Slowiňského národního parku, kde můžete obdivovat přírodu a unikátní pohyblivé písečné duny.

Gdaňsk. Foto: ©Autotrip.cz
Gdaňsk. Foto: ©Autotrip.cz

Městečko Hel

Městečko Hel leží na vrcholku Helské kosy nad městy Gdaňsk, Gdyně a Sopot. Rekreační středisko je příměstským letoviskem, které nabízí mnoho zajímavostí i krásnou písečnou pláž. Celý poloostrov Hel je skvělý i na různé vodní sporty. Čeká vás procházka po pěší zóně ulicí Wiejska, kde je rybářský dům z 19. století se stylovou restaurací. Nepřehlédnutelný bod Helu tvoří maják z roku 1942, který nahradil původní maják z 20. let 19. století. Je 41,5 m vysoký a slouží jako rozhledna. Rozhlédnout do okolí se můžete i z věže Muzea mořského rybářství.

Městečko Kolobrzeg

I u moře si můžete užívat slunce, vodu a pláž a současně si užít ruch a zábavu většího města. Vydejte se do Kolobrzegu, v překladu Kolobřeh, kde si užijete spoustu zábavy, kulturního vyžití a najdete spoustu míst, kde se dá velmi dobře najíst. Užijte si procházku po 220 m dlouhém a 9 m širokém mole. Za zábavou vyrazte do Muzea voskových figurín, 6D muzea, Oceanária nebo do přístavu se spoustou lodí. Kolobrzeg je úžasné město, ve kterém budete mít stále co objevovat.

Městečko Dziwnów

Malé městečko Dziwnów leží na pobřeží kousek od polsko-německých hranic. I když jsou známější spíše Polska Miedzyzdroje, navštivte i toto kouzelné místo. Je tu méně turistů a celkově vás zdejší pobyt vyjde o dost levněji. Krásné turistické středisko nabízí odpočinek na pláži, spoustu dětských atrakcí, stánků s občerstvením a suvenýrů na hlavní třídě. Oceníte Přímořský park miniatur, lanový park Tarzania i Nafukovací svět Letti Lili pro malé děti.

Kde a kdy je v Polsku nejteplejší moře

Pokud vás zajímá počasí, Baltské moře mívá v hlavní turistické sezóně v červenci a srpnu kolem 20 ºC. V posledních letech se však dost oteplilo. Místy až 200 m široké pláže se zlatým pískem doplňuje voda, která má v hlavní sezóně i 25 až 26 °C a tato oblast se může pochlubit i ekologickým přístupem. Polsko prostě stojí za to.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA