REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Kadaňský hrad je významnou stavbou hradní architektury ve střední Evropě

Je zařazen na seznam chráněných kulturních památek České republiky, stejně jako mnoho dalších kadaňských historických staveb. Obdivovat můžete také františkánský klášter Čtrnácti svatých Pomocníků, který je výjimečný svými ojedinělými nástěnnými malbami a cennou sklípkovou klenbou.

Kadaňský hrad

Byl založen okolo roku 1260 za vlády krále Přemysla Otakara II. Místo pro jeho umístění bylo vybráno strategicky na skále nad řekou Ohří. Zajímavostí je, že hrad není umístěn uprostřed opevnění, ale na jeho okraji. Budete-li se v Kadani procházet po nábřeží Maxipsa Fíka, hrad vaší pozornosti nemůže uniknout, tyčí se na vrcholu mohutné rulové skály nad řekou Ohří. Kadaňský hrad, původně typem tzv. středoevropský kastel, je srdcem dochovaného městského opevnění, které obklopuje celé historické centrum města. Na hradě si můžete vybrat z komentovaných prohlídek, je zde připravena expozice Dějiny a vývoj kadaňského hradu, která vám nabídne pohled na základní etapy architektonického vývoje hradu, získáte zde více o jeho historii, zajímavých královských návštěvách či jeho zástavních držitelích.

Františkánský klášter

Interiér kláštera je možné shlédnout prostřednictvím dvou komentovaných prohlídek. Kromě samotného kláštera můžete navštívit i františkánské zahrady, kde narazíte kromě vinic i na několik domácích zvířat. K vidění jsou kozy, poníci a prase kadeřavé. Celý areál vybízí k posezení a relaxaci, pokud vás tedy neláká žádná z prohlídek, přijďte si jen tak odpočinout do zahrad. V areálu kadaňského františkánského kláštera to celkově nudou nezavání. Je to místo, kde se v průběhu roku koná řada kulturních akcí, mezi nimi také koncerty, hudební festivaly nebo například kadaňské vinobraní.

REKLAMA

Rozhledna na svatém vrchu

Původně se jednalo o osmiboký gloriet z přelomu 19. a 20. století, který byl v roce 2003 dostavěn do podoby patnáctimetrové rozhledny. Kruhový výhled z kryté plošiny ve výšce devíti metrů vám poskytne pohled na Krušné hory s Klínovcem, Doupovské hory, Kadaň, elektrárna Prunéřov či Hasištejn.

Zdroj a více informací naleznete na: www.kadan.eu, www.rozhlednovymrajem.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA