REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

Jurkovičova rozhledna oslavila 10 let. V létě přivítá návštěvníka číslo 400 000

10. 5. 2022

Deset let od svého vzniku oslavila v sobotu 7. května Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm. Stavba za celkem 12,2 milionu korun, která byla započata v roce 2010 a dokončena 2012, byla úplně poprvé otevřena 28. dubna 2012. Nyní, po deseti letech provozu, se připravuje na přivítání návštěvníka č. 400 000.

Na Karlův kopec nad město si během sobotního odpoledne našlo cestu několik desítek lidí. Všichni si mohli nejen vyšlápnout do 19 metrů výšky na vyhlídkový ochoz, ale v rámci pořadu se zajímavými hosty také poslechnout, jak vlastně stavba vznikala, jaké složitosti bylo potřeba překonat a třeba také i to, že původně vlastně vůbec nebyla plánována do Rožnova pod Radhoštěm, ale do Brňova u Valašského Meziříčí. „Je velmi dobře, že rozhledna vznikla a že ji tady máme. Ukazují to i dlouhodobé statistiky návštěvnosti, které se nezmenšily ani v těžkých dobách covidu, kdy v posledních dvou sezonách navštívilo rozhlednu rekordních 45, respektive 49 tisíc lidí, což jsou pěkná čísla,“ řekl na Karlově kopci starosta Rožnova Jiří Pavlica, jenž akci zahájil krátkou zdravicí a přivítáním hostů. 

V den oslav desátých narozenin byl vstup na rozhlednu gratis, kdo měl štěstí, dostal se také ke komentované prohlídce. Návštěvníkům vyhrávala cimbálová muzika souboru Radhošť, aktivity pro děti připravilo rožnovské Středisko volného času. „Svými vzpomínkami přispěli zajímaví hosté pořadu – autor projektu stavby Antonín Závada, v době vzniku rozhledny místostarosta města a nyní zastupitel Alois Vychodil a také Tomáš Surý, průvodce, jenž je na rozhledně celých deset let její existence. Všem zúčastněným a hostům pořadu samozřejmě děkujeme, že přispěli k pohodové oslavě kulatého jubilea naší Jurkovičovy rozhledny, které přejeme do dalších let, ať se jí daří minimálně stejně dobře,“ uvedl za organizátory akce Marek Havran, destinační manažer MěÚ Rožnov.

REKLAMA

Jurkovičovu rozhlednu čeká v její jedenácté sezoně jeden zajímavý milník. V srpnu 2017 přivítala rozhledna návštěvníka číslo 200 000. Od té doby se návštěvnost stále drží na vysoké úrovni a díky tomu na začátku této sezony, která je jedenáctou v pořadí, byl celkový počet návštěvníků rozhledny od jejího vzniku zhruba na čísle 392 000. V nejbližších týdnech tedy přivítá rozhledna návštěvníka číslo 400 000. Fotografie z akce najdete zde.

 Všechny informace k Jurkovičově rozhledně (technická data, zajímavosti, otevírací doba, vstupné atd.) najdete na turistickém webu města zde.          

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA