REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Jsme stvořeni k pohybu, ideální je pravidelná chůze

9. 12. 2021

Výzkumy ukazují, že lidskému tělu i mysli škodí lenost a naopak jim mimořádně prospívá pohyb. Proto v době, kdy jsme kvůli koronavirové epidemii vystaveni náročným zkouškám, přišla nezisková organizace Partnerství pro městskou mobilitu, z.s. s výzvou 10 000 kroků. Cílem je motivovat lidi k pravidelnému chození či běhu  alespoň po dobu jednoho měsíce.

Chůze má mnoho výhod – je tím nejpřirozenějším způsobem pohybu, je zdarma a zvládne ji každý. Zároveň je i jedním z nejúčinnějších léků na tzv. „nemoci životního stylu“. Oněch 10 000 kroků v názvu výzvy je pro mnohé spíše cíl, ve skutečnosti stačí ujít mnohem méně, aby byl organismus odolnější. Důležitější než objem je totiž pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí.

„Je to skvělá motivace k pohybu,“ zaznívá po skončení říjnové výzvy od účastníků ze všech koutů České republiky, kde se organizovaly rodinné i firemní týmy, místní výzvy měst, ale i z míst, kde se účastnili pouze jednotlivci. Aktivitu bylo možné v rámci výzvy monitorovat na jakémkoliv zařízení a následně ji v podobě printscreenu nahrát do svého profilu. Každý kilometr byl bodově ohodnocen, přičemž byl zohledněn věk účastníka a jeho BMI (index tělesné hmotnosti), aby šanci dostali opravdu všichni.

REKLAMA

Již nyní začala příprava na dubnovou Výzvu 10 000 kroků 2022. Pořadatelé pro ni připravují řadu novinek, z nichž tou nejzajímavější by měla být šikovná mobilní aplikace pro ještě snadnější zaznamenávání výkonů. Díky ní by účastníci nemuseli při každém nahrávání aktivity otevírat webový prohlížeč, ale vše by zvládli pohodlně ze svého mobilu.

„Rádi bychom všem účast ve výzvě ulehčili,“ vysvětluje za pořadatele Jaroslav Martinek. Výzva by tak byla mnohem příjemnější pro všechny, zejména  pro seniory a jedince, kteří si s technologiemi často zase tolik nerozumí. 

Pokud chcete posílit své zdraví a psychickou odolnost, tak na zapojení do dubnové Výzvy 10 000 kroků čekat nemusíte, chůze prospívá i v zimních měsících. Rozhodnete-li se podpořit vývoj nové aplikace můžete k tomu využít níže uvedený odkaz na portálu darujme.cz.

bit.ly/desettisickroku-appka

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA