REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Zámek Červená Lhota

14. 9. 2006

Zámek Červená Lhota leží kousek od Kardašovy Řečice. U zámku jsou dvě placená parkoviště, za které jsem platil asi 40 Kč, takže zase tak levné to není. Asi 300m od parkoviště už stojí most přes „vodní hradbu“ k bráně zámku. Zámek je natřen na krásnou červenou barvu. Později Vám řeknu proč. Osobně si myslím, že hlavní zajímavost tohoto zámku je právě tato neobvyklá červená barva a architektura zvenku. Vnitřní prostory zámku jsou takové… no, nebyl jsem nadchnut. Musím říct, že zámek má snad každý rok nějak přestavěnou expozici a také se mi zdá, že ze zámku mizí některé exponáty. Pokud se nepletu, mám i pocit, že se zkrátil okruh prohlídky.

Průvodkyně byla evidentně brigádnice, která měla trochu problém s některými detaily a také nedokázala kočírovat návštěvníky, kteří byli dost hluční a díky tomu nebylo její projev občas zřetelně slyšet. To mě docela vadilo.

Proč se tedy zámek jmenuje Červená Lhota? No, pramení to z příběhu o muži, který se neustálel modlil a věnoval se spíše náboženství než své ženě. Ta už to jednoho dne nevydržela a popadla krucifix a místo, aby ho vyhodila z okna, tak vyskočila s ním. Na zem podle příběhu dopadl pouze krucifix, po ženě nebyla žádná památka. Jenom červená krev na zdi. Ať se jí pokoušeli umýt, nebo různě odstranit, skvrna se vždy objevila. Proto, se rozhodlo, že zámek se natře na červeno. Od té doby se zámek jmenuje Červená Lhota.

REKLAMA

Interneotvé stránky: http://www.cervenalhota.cz/cervena-lhota-zamek.php

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA