REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

ZOO Liberec

Věrně popsat celou zahradu, aniž by člověk nezapomněl na některý živočišný druh, a tím ho nepřímo urazil, je prakticky nemožné. A v nejstarší zoo u nás, pocházející už z roku 1919, toho k vidění najdete opravdu hodně. V moderních výbězích najdete přes 170 druhů zvířat, celkově 955 jedinců. V oficiálních publikacích se často vyzdvihuje největší chovná skupina šimpanzů v České republice čítající čtyři samce a šest samic.

Milovníci kočkovitých šelem se však dostanou do extáze u pavilonu šelem. Bílá forma tygra indického je u nás ojedinělá. Kromě neobvyklého zbarvení srsti, bílá s černými pruhy, vás zaujme i nádhernýma modrýma očima. Právě ty ho odlišují od pravých albínů (organismy s nedostatkem barviva). Kousek od jejich výběru pak uvidíte pohled na neméně zajímavé lvy.

Na ZOO se mi líbí uspořádání, které subjektivně patří k jednomu z nejlepších u nás. Sestupujete cestou z kopce mezi jednotlivými výběhy, až dorazíte do spodní části s pavilonem šelem a ptactvem. V této části je rovněž nástupní stanice turistického „vláčku“, který vás zahradou proveze.

REKLAMA

Pokud budete mít cestu do Liberce, tak se ve zdejší zoo rozhodně zastavte.

Otevírací doba

Duben-říjen: 8-18

Listopad-březen: 8-17

Vstupné:

dospělí: 70 Kč

studenti, děti, ZTP, osoby starší 70 let: 40 Kč

Interneotvé stránky: http://www.zooliberec.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA